Co szkodzi naszym NERKOM i jak im pomóc.

Co szkodzi naszym NERKOM i jak im pomóc.

Do podstaw suplementacji zaliczamy  przede wszystkim dostarczanie organizmowi odpowiednich  witamin i minerałów. Nasz organizm potrzebuje dziennie 90 składników odżywczych, których powinno dostarczać mu pożywienie. Jest to 60 minerałów, 16 witamin, 12 podstawowych aminokwasów i 3 podstawowe tłuszcze. Dłuższy niedobór któregoś z tych składników może prowadzić do różnego typu chorób. Nie wszystkie z nich żywność dostarcza organizmowi w optymalnych ilościach. Kilka drobnych zmian wprowadzonych do naszego trybu życia może uchronić nas przed poważnymi, trudnymi do wyleczenia chorobami. Zadbajmy o nasze nerki, zanim będzie za późno.

 Nerki to jeden z najważniejszych organów naszego organizmu. Pełnią one szereg ważnych funkcji – m.in. filtrują krew, eliminują toksyny, neutralizują kwasy, usuwają nadmiar wody. Każdego dnia, nieświadomie, możemy jednak działać na ich niekorzyść. Jakich nawyków powinniśmy się pozbyć?

  1. Picie zbyt małych ilości płynów

Najważniejszą funkcją nerek jest filtrowanie krwi i eliminacja toksyn. Jeżeli nie zadbamy o odpowiednie nawodnienie, te niebezpieczne odpady zaczną gromadzić się w naszym organizmie, co może stać się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych – nawet uszkodzenia tego niezwykle ważnego narządu.

  1. Przetrzymywanie moczu

Zaburzenie pracy nerek spowodować może także przetrzymywanie moczu. Gdy pęcherz nie jest opróżniany na czas, zaczynają tworzyć się w nim bakterie, co niejednokrotnie wywołuje zapalenie dróg moczowych  lub nerek.

  1. Nadmiar sodu w diecie

Badania wykazały, że spożywanie zbyt dużej ilości soli  zwiększa ilość zawartego w moczu białka, co sprzyja schorzeniom nerek i zaburzeniom w funkcjonowaniu układu krążenia. Nasz organizm potrzebuje zawartej w soli sody do prawidłowego działania, jednak nadmierna ilość działa destrukcyjnie. Dzienne jej spożycie nie powinno przekraczać 5 gramów.

  1. Długotrwałe zażywanie środków przeciwbólowych

Po leki przeciwbólowe  sięgamy zdecydowanie zbyt często, nie zdając sobie sprawy z tego, że długoterminowe przyjmowanie zawartych w nich substancji nie ma najlepszego wpływu na naszą kondycję zdrowotną. Może to doprowadzić do uszkodzeń narządów wewnętrznych, a przede wszystkim nerek. Leki tego typu powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami, w możliwie jak najmniejszych dawkach i najkrótszym czasie.

  1. Dieta wysokobiałkowa

Jedną z funkcji nerek jest metabolizowanie i wydalanie azotu pochodzącego z trawienia białek. Związek ten jest korzystny dla zdrowia, ale nadmierne spożywanie czerwonego mięsa i innych zawierających go produktów także może poważnie im zaszkodzić.

  1. Nadmierne spożywanie alkoholi

Wypity od czasu do czasu kieliszek czerwonego wina czy piwo nie stanowią dla nas zagrożenia, jednak gdy ilość spożywanego alkoholu niepokojąco wzrasta, nasz organizm może sobie z tym nie poradzić. Zagrożone są nie tylko nasze nerki, ale i inne narządy, choćby wątroba i serce. Alkohol powoduje dodatkowo wzrost ciśnienia, a także problemy z koncentracją i pamięcią.

  1. Palenie papierosów

O szkodliwym wpływie nikotyny na organizm mówi się wiele, jednak rzadko wspomina się o jej negatywnym działaniu na nerki. Zagrożeni są zwłaszcza palacze zażywający leki na nadciśnienie – papierosy negatywnie wpływają na ich skuteczność. To z kolei prowadzi do dysfunkcji tego organu.

Wspomaganie pracy nerek

URY NSP

Ci, którzy doświadczyli problemów z układem moczowym wiedzą, jak ważne jest utrzymanie go w zdrowiu i dobrej kondycji. Nerki spełniają różnorodne  funkcje i potrzebują wielu substancji odżywczych. Ury to kluczowy produkt NSP stworzony z myślą o układzie moczowym, który współpracuje z innymi produktami NSP, wspomagającymi i działającymi odżywczo na ten układ. Wspomaga układ moczowy i nerki.  Pomaga w utrzymaniu delikatnej równowagi płynów i minerałów w organizmie.  Wspomaga funkcjonowanie naczyń krwionośnych i pobudza przepływ moczu.  Pomaga w odkażaniu przewodów moczowych i wspomaga system immunologiczny.


Chlorofil w Płynie NSP

Chlorofil to zielony barwnik występujący w roślinach, biorący udział w procesie fotosyntezy. Ma pozytywny wpływ na organizm człowieka, jest bowiem znany z właściwości oczyszczających. Chlorofil w Płynie NSP to suplement doskonały dla układu krążenia. Ma przyjemny smak naturalnej mięty pieprzowej, m.in. oczyszcza krew, limfę i płyny wewnątrzkomórkowe, eliminuje toksyny, metale ciężkie i wolne rodniki, usuwa pozostałości po lekach, oczyszcza przewód pokarmowy i wydalniczy, pomaga oczyścić wątrobę, dezaktywuje i eliminuje karcynogeny (substancje powodujące raka),zwalcza i eliminuje bakterie patogenne, dezynfekuje i odtruwa organizm, niszczy bakterie w ranach, usuwa nieprzyjemny oddech i zapach ciała.

STOSOWANIE:  jedną łyżeczkę produktu dodać do szklanki wody lub innego napoju, pić 3 razy dziennie w trakcie posiłków.

Hawajska Spirulina Pacifica Aliness


Spirulinę firmy Aliness można zakupić w proszku lub tabletkach.  W przypadku suplementu w proszku zalecana dzienna porcja do spożycia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu:½ miarki lub 1 miarka rozpuszczona w płynie, po jedzeniu.Sterylna miarka znajduje się w środku opakowania. W przypadku tabletek stosujemy 6 tabletek dziennie 2 x po 3 szt. po jedzeniu.

Spirulina Pacifica pochodzi z jednej z najstarszych hodowli spiruliny na świecie. Jest hodowana w bio-bezpiecznej strefie (Biosecure Zone) w czystych wodach basenu Pacyfiku w Kailua-Kona, Hawaje Posiada liczne międzynarodowe certyfikaty jakości: ISO 9002, certyfikat koszerności , certyfikat HALAL, certyfikat produkcji GMP (sterylny standard) oraz certyfikat bezpieczeństwa stosowania

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl