Jak działa nasz organizm i jak możemy mu pomóc.

Jak działa nasz organizm i jak możemy mu pomóc.

Patrząc w niebo widzimy miliardy gwiazd patrząc w lustro widzimy siebie jako jednostkę ale w rzeczywistości jesteśmy społecznością składającą się z około 500 bilionów komórek. W tym i następnych odcinkach „CIEKAWOSTEK” będziemy odpowiadać na pytanie :Jak działa nasz organizm i jak możemy mu pomóc.”Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy zrozumieć  zasady działania komórki.

Komórka jest jednostką niezależną ,mającą wszystkie układy które w innej skali ma nasz organizm. Układ trawienny,immunologiczny, mięśniowo-kostny, wydalniczy. nerwowy,oddechowy.

Te 50 bilionów komórek prowadzi ze soba nieustające negocjacje w celu zapewnienia optymalnych warunków do życia. Odbierają one cały czas sygnały z zewnątrz które decydują o przemianach wewnątrz komórkowych. Błona komórkowa jest zaopatrzona w tzw. antenki  które odbierają sygnały i dzięki nim komórka podejmuje odpowiednie działania.

W 1953r James Watson i Francis Clark odkryli podwójną spiralę DNA czyli kod genetyczny , mechanizm dziedziczenia. Wydawało się że DNA jest czynnikiem kontrolującym biologię , i jesteśmy odgórnie zaprogramowani a więc jesteśmy ofiarami natury. Na szczęście to tylko część prawdy.

Możemy stymulować i kontrolować rozwój i obronę naszego organizmu dzięki stosowaniu wielu ukierunkowanych naturalnych ziołowych ,roślinnych  i owocowych preparatów. Zastosowanie roślin  i ich przetworów  dla utrzymania zdrowia jest jednym z najstarszych osiągnięć myśli ludzkiej.

Za pomocą preparatów syntetycznych często nie udaje się powstrzymać niebezpieczeństwa z powodu braku w nich jakiegoś niezbędnego składnika,a naturalne  preparaty roślinne zawierają ich tak wiele że organizm wybiera sobie spośród nich to co jest aktualnie mu najbardziej potrzebne. W kolejnych odcinkach cyklu CIEKAWOSTKI będziemy śledzić  dlaczego tak się dzieje i  wskazywać jak i za pomocą jakich preparatów możemy pobudzić właściwości obronne organizmu.

1.STRES

Stres iest dużym zagrożeniem i aktywizuje mechanizmy obronne jednocześnie hamuje inne funkcje potrzebne do prawidłowego działania organizmu , zaburzając naszą harmonię.

Strach i poczucie zagrożenia rodzą stres a w rezultacie prowadzą do chaosu w naszym ciele. Energia układu odpornościowego zużywana zostaje do obrony przed stresem a nie do walki z wirusami i bakteriami. Stres długotrwały ,chroniczny oraz wysoki poziom ADRENALINY we krwi doprowadza do ciężkich chorób.,jednocześnie ograniczane są odruchy bezwarunkowe i spada sprawność intelektualna.

Możemy pomóc organizmowi stosując

ETAS EKSTRAKT SZPARAGA na SEN i STRES

Zapewniamy sobie dzięki temu  redukcje stresu ,poprawę snu , poprawę równowagi funkcjonowania anatomicznego układu nerwowego,wspomagamy rozwój neuronów w mózgu , poprawiamy pamięć a również redukujemy możliwości wpadania w stany depresyjne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl