Onyx Plus MINERAŁY Akuna

Dostępność: wycofany z oferty
Cena: 105,00 zł 105.00
ilość szt.
Zyskujesz 105 pkt [?]
Ocena: 3
Producent: Akuna
Kod produktu: 021

Opis

 
 

Onyx Plus

Zdrowie mocne jak skała !!!

 
Każda butelka posiada kod kreskowy oraz nr. LOT który jest gwarantem oryginalności produktu !!!

Cywilizacja oraz wykorzystywanie tych samych pól uprawnych doprowadziły do sytuacji, że w naszym pożywieniu jest coraz mniej składników odżywczych. Dodatkowo stosowanie sztucznych nawozów do hodowli roślin doprowadziło do nienaturalnego zmniejszenia ilości minerałów w dzisiejszej glebie. Owoce i warzywa dostępne w marketach oraz sklepach zawierają znacząco mniej tych samych wartości niż jeszcze kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat temu. Ponieważ w związku z tym coraz ciężej jest dostarczyć niezbędnych minerałów do naszego organizmu niezbędne stało się ich suplementowanie. Na rynku jest wiele preparatów, jednak najlepiej jest skorzystać z tych w 100% naturalnych. Dodatkową zaletę jest dostarczanie ich w postaci płynnej, a nie w kapsułkach gdyż taka forma wpływa na znaczne poprawienie ich przyswajalności.

Onyx Plus uzupełni naszą dietę we wszystkie niezbędne minerały !!!

ONYX Plus jest preparatem w pełni naturalnym, zawiera minerały, które są zwykle przez organizm trudno przyswajalne. Został on wyprodukowany tak, by nasz organizm potrafił łatwo je wchłonąć (obecność ekstraktów roślinnych i właściwy stosunek minerałów w preparacie ONYX Plus zapewnia prawidłową przyswajalność minerałów przez nasz organizm. Ważną rolę odgrywa tutaj także obecność witaminy D3).
 
Jedna butelka preparatu wystarczy na miesiąc kuracji.
 
Minerały odgrywają niezmiernie ważną rolę w procesach przemiany materii zachodzących w organiźmie człowieka. Brak składników zawartych w preparacie ONYX Plus jest przyczyną dużej ilości dolegliwości i chorób spowodowanych niedoborem minerałów i pierwiastków śladowych.
Pierwiastki śladowe podobnie jak składniki mineralne są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W przypadku sportowców preparaty farmaceutyczne żelaza, cynku, chromu i wiele innych prowadzą do poprawy wyników.Stosunek magnezu do wapnia w preparacie ONYX Plus wynosi 2:1. W wodzie rozpuszczalny magnez pomaga w procesie wchłaniania wapnia bez żadnych skutków ubocznych . Surowce użyte do produkcji ONYX Plus są pozyskiwane ze środowiska ekologicznie czystego i są pochodzenia organicznego np. woda morska, skorupiaki z dna morskiego, a także rośliny. ONYX Plus jest płynem – ta właśnie forma zapewnia mu o wiele skuteczniejsze działanie i efektywność niż zwykle spotykana forma minerałów w postaci kapsułek czy proszku.
Pełny skład Onyx Plus pobierz plik
 

Zawartość minerałów w 1 dawce – 15 ml preparatu ONYX PLUS

Magnez (Mg) 200,00 mg Cynk (Zn) 1,00 mg
Wapń (Ca) 100,00 mg Sód (Na) 4,50 µg
Fosfor (P) 50,00 mg Selen (Se) 3,00 µg
Mangan (Mn) 5,00 mg Chrom (Cr) 5,00 µg
Potas (K) 66,00 mg Witamina D3 2,50 µg

DZIENNA PORCJA SPOŻYCIA PREPARATU ONYX Plus

Preparat ONYX Plus może być stosowany u dzieci od 3 roku życia (około 8-10 ml. dziennie). Dorośli 15 ml. dziennie - dawka profilaktyczna. Dobrze jest przyjmować preparat po południu, pół godziny przed posiłkiem w szklance wody.

Onyx Plus zawiera kwas cytrynowy który wspomaga wchłanianie minerałów.

Do każdej przesyłki dołączana jest firmowa miarka 

POJEMNOŚĆ BUTELKI: 480 ml.

 

Osteoporoza a brak minerałów i witaminy  

Kości jako swoiste rusztowanie każdego organizmu ludzkiego pełnią znaczącą rolę – nie tylko utrzymują i chronią narządy wewnętrzne, ale także są punktem zaczepienia mięśni i tkanek, przez co biorą udział w procesie poruszania się. W strukturze komórek stale zachodzą procesy mające za zadanie utrzymać ich prawidłowy stan i funkcjonowanie – stare, uszkodzone komórki są niszczone, a na ich miejsce powstają nowe. W ciągu roku w zdrowym organizmie ok. 2-10% masy kości ulega wymianie. Z wiekiem aktywność wymiany spada, przez co kości stają się słabsze.

Czym jest osteoporoza?
Znany i powszechny problem z kośćmi – osteoporoza – definiowany jest jako metaboliczna choroba kości polegająca na postępujących zmianach ich struktury i masy, prowadzących do osłabienia, zwiększenia ich łamliwości i kruchości. Istnieją określone czynniki ryzyka wystąpienia osteoporozy, jednak w dzisiejszych czasach znaczący wpływ ma także odpowiednie odżywienie organizmu i dostarczenie niezbędnych substancji odżywczych.

Istotnym jest, że jeśli jednoczesne występowanie obok siebie kilku czynników sprzyjających rozwojowi osteoporozy, powoduje zwiększenie ryzyka zachorowania. Wśród sytuacji i czynników, które powodują lub przyspieszają występowanie osteoporozy wyróżnia się:

 • Podeszły wiek.
 • Menopauzę u kobiet lub andropauzę u mężczyzn, w szczególności przechodzoną w stosunkowo młodym wieku.
 • Predyspozycje genetyczne, czyli występowanie osteoporozy w starszych pokoleniach.
 • Zbyt szczupłą budowę ciała lub zbyt jasną karnację.
 • Nieodpowiednią dietę – ubogą w wapń i witaminę D lub nadto bogatą w białko zwierzęce.
 • Siedzący tryb życia lub długotrwałe unieruchomienie (np. przy przewlekłych chorobach).
 • Długotrwałe przyjmowanie hormonów lub leków przeciwzakrzepowych czy odwadniających.
 • Nadmierne spożywanie kawy, alkoholu czy palenie papierosów.
 • Występowanie równoczesne nadczynności tarczycy, chorób żołądka, nerek, krwi czy zaburzenia trawienia.

Osteoporoza rozwija się przez długie lata, kiedy dzień po dniu struktura tkanki kostnej ulega przeobrażeniom. Początkowo nie towarzyszą temu żadne objawy, poza ewentualnymi bólami kości, które w żaden sposób nie wyróżniają się od tych spowodowanych innymi przyczynami. Bardzo często wykrywana jest już w momencie złamania, kiedy kości są bardzo osłabione.

Co jest ważne dla kości?
W budowie kości ważną rolę ogrywają takie składniki jak wapń, magnez, fosfor czy witamina D, które należy spożywać w codziennej diecie, bez względu na wiek. Większość całego wapnia w organizmie magazynowana jest w kościach. W przypadku niedoboru tego składnika w innych narządach – np. w sercu, dla którego funkcjonowania też jest ważny – organizm pobiera go właśnie z kości.

Obecne warunki życia nie sprzyjają odpowiedniemu odżywianiu, a co więcej zamiast substancji życiodajnych dostarczamy organizmom coraz więcej tych, które nam szkodzą. Przetworzona żywność, spożywanie dużej ilości białka zwierzęcego i nabiału czy używek jak kawa i herbata wpływają na tzw. zakwaszanie organizmu, czyli zaburzeń równowagi pH środowiska wewnętrznego, co prowadzi następnie do zaburzeń funkcjonowania poszczególnych narządów i tkanek. Witaminy i minerały są z kolei składnikami istotnymi dla setek reakcji metabolicznych, a ich niedobór ma znaczący, negatywny wpływ na funkcje życiowe.

Suplementacja
W przypadku osteoporozy – zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu – jedną z ważniejszych kwestii jest odpowiednia suplementacja mineralno-witaminowa, czyli zapewnienie odpowiedniej dostawy wapnia, magnezu i witaminy D.

Czy wiesz, że z wiekiem słabnie aktywność enzymów biorących udział w metabolizmie witaminy D, co negatywnie wpływa na wchłaniania wapnia?

Znaczenie składnika witaminowego jest w tym wypadku niebagatelne. Dostarczany do organizmu wapń nie będzie miał istotnego wpływu na jego funkcjonowanie, jeśli nie będzie mu towarzyszyła niezbędna w procesie wchłaniania witamina D.

Czy wiesz, że 80% witaminy D tworzy się w skórze, pod wpływem słońca? Osoby starsze nierzadko prowadzą życie w zamkniętych pomieszczeniach, w szczególności jesienią i zimą, co dodatkowo zahamowuje wytwarzanie niezbędnej dla kości witaminy D.

Dlaczego Onyx Plus?
Profilaktyka i leczenie osteoporozy opiera się na suplementacji wapniem i witaminą D. Jak jednak zadbać o codzienne dostarczanie odpowiednich ilości tych składników do organizmu? Jak wybrać odpowiedni suplement? Na pewno powinien on:

 • być dostępny w formie płynnej, czyli gwarantującej odpowiednie wchłanianie się składników;
 • zawierać odpowiednie ilości i proporcje poszczególnych składników;
 • zawierać bioflawonoidy, czyli ekstrakty roślinne tworzące naturalne środowisko wchłaniania się witamin;
 • być dostępny w odpowiednim opakowaniu, najlepiej szklanym i nieprzepuszczającym promieni słonecznych, aby nie
 • powodować reakcji między związkami;
 • być zbadany, bezpieczny i certyfikowany.

Wszystkie te cechy charakteryzują multimineralny produkt Onyx Plus, wzbogacony ekstraktami roślinnymi i witaminą D.

Dbaj o kości. Postaw na Onyx Plus.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl