Sprawdź, dlaczego trzeba przyjmować probiotyk po antybiotyku, ale i przez cały rok!

Sprawdź, dlaczego trzeba przyjmować probiotyk po antybiotyku, ale i przez cały rok!

Chorowanie nie jest niczym przyjemnym i czasem, żeby szybciej uporać się z drobnoustrojami, konieczne jest przyjmowanie antybiotyków. Niestety ich siła wpływa niekorzystnie na naturalną florę jelitową, czyszcząc ją z wartościowych i niezbędnych do zdrowia bakterii. Dlatego tak ważne jest prowadzenie odpowiedniej diety, bogatej w sfermentowane produkty mleczne. Warto też sięgnąć po probiotyk - po antybiotyku to najlepsza z możliwych szansa na wzmocnienie naturalnej osłony.

Naturalnie mleczna dieta

Codzienne spożywanie kefirów i jogurtów jest w trakcie antybiotykoterapii czymś niezbędnym. Niestety może być to niewystarczające i dlatego w trakcie oraz po antybiotyku należy przyjmować probiotyk. Jego dobroczynny wpływ na florę bakteryjną jelit pozwala uniknąć biegunek, wzdęć i grzybicy, którą trzeba leczyć kolejnymi dawkami leków. Kiedyś, gdy brakowało preparatów osłonowych, to właśnie właściwa dieta była jedynym sposobem uniknięcia mało przyjemnych powikłań. Teraz, gdy roi się od preparatów przyjmowanych przed i razem z lekami, o wiele łatwiej nad tym zapanować.

Probiotyk po antybiotyku

Każdy lekarz przypisujący leczenie antybiotykiem powinien poinstruować pacjenta o konieczności zażywania także leku osłonowego. Probiotyk po antybiotyku przyjmuje się nawet przez dwa tygodnie, aby doprowadzić florę jelitową do stanu sprzed choroby. Błędem jest więc przerywanie tego wraz z końcem podstawowego leku. Optymalnie byłoby stale kontynuować przyjmowanie leków wspierających procesy trawienne, co nie tylko wzmocni cały układ pokarmowy, ale także pozwoli w przyszłości lepiej poradzić sobie z kolejnymi dawkami leków.

Wsparcie dla każdego

Warto uświadomić sobie, że układ trawienny ma wpływ na cały nasz organizm, jego funkcjonowanie i odczucia, jakie nam towarzyszą. Regularna suplementacja pozwoli panować nad pracą jelit, poprawiając Twoją kondycję. Naturalne probiotyki, przyjmowane nie tylko po antybiotyku, ale przez cały czas, wspierają układ trawienny. Co istotne, są one dopasowane do każdej płci, dostarczając niezbędnych bakterii, dedykowanych poszczególnym osobom, także tym bardziej aktywnym fizycznie.

Zdrowy przewód pokarmowy to wsparcie układu odpornościowego, co wiąże się bezpośrednio z częstotliwością chorowania. Nie od dziś wiadomo, że wszystkie infekcje zaczynają się w brzuchu, dlatego warto wspierać się suplementami i zapobiegać zakażeniom. Przyjmowanie suplementów przez cały rok może być rozwiązaniem Twoich problemów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl