Czy wiesz, co to jest ostropest? Właściwości tego zioła mogą Cię zaskoczyć!

Czy wiesz, co to jest ostropest? Właściwości tego zioła mogą Cię zaskoczyć!

Ziołolecznictwo od zawsze cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród osób zajmujących się leczeniem. Nie inaczej jest teraz, gdy coraz częściej sięgamy po naturalne środki i składniki pochodzące bezpośrednio z ziemi. Jedną z ciekawszych roślin, jaką można spotkać, jest ostropest, którego właściwości działają korzystnie na cały organizm, oczyszczając go z toksyn i wspierając pracę wątroby. To także środek wskazany diabetykom oraz osobom cierpiącym na niestrawność.

Ostropest – właściwości lecznicze?

Składnikiem popularnych i ogólnodostępnych suplementów diety jest ekstrakt z ostropestu, zwany sylimaryną. Jego szerokie działanie znane jest od dawna, dlatego tak wiele osób korzysta z dobrodziejstw ostropestu. Właściwości lecznicze koncentrują się na obszarze związanym z wątrobą i trawieniem, a także woreczkiem żółciowym. Jeśli kiedykolwiek miałeś niepokojące objawy w tym obszarze, to właśnie zioło, po które należy sięgnąć w pierwszej kolejności. Liście można także dodawać do sałatek, a owoce kwiatu prażyć i stosować zamiennie z kawą. Sposobów na przyjmowanie ostropestu jest naprawdę sporo, a wiele zależy od tego, skąd go pozyskasz.

Coś nie tylko dla cukrzyków

Ostropest, którego właściwości są znacznie szersze, doceniają także diabetycy. Oczywiście nie można stosować go zamiennie z lekami zalecanymi przez lekarzy, jednak stwierdzono i udokumentowano, że roślina ta wspiera kontrolę poziomu cukru we krwi. Osoby z cukrzycą mogą więc stosować ostropest jako dodatek do standardowej terapii, utrzymując w ten sposób prawidłowe stężenie glukozy.

Ponieważ wątroba to ważny narząd, który łatwo ulega uszkodzeniu podczas przyjmowania alkoholu, warto wspomagać się produktami z sylimaryną w trakcie leczenia. Uszkodzona wątroba nie zregeneruje się całkowicie, ale ilość przyjmowanych dawek leków może zostać zmniejszona. Oczywiście decyzję tę powinien podjąć lekarz. A specyfiki z sylimaryną z pewnością przydadzą się także na drugi dzień, po intensywnym spożyciu alkoholu.

Suplementy dla wątroby

Ochrona tego ważnego narządu za pomocą ostropestu i jego właściwości jest teraz znacznie łatwiejsza niż kiedyś. A to dlatego, że wyciąg przetworzony jest w postaci proszku i łatwych do połknięcia kapsułek. Ponieważ sylimarynę łączy się z innymi substancjami, np. wyciągiem z karczocha, możesz jeszcze bardziej kompleksowo chronić swój organizm.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl