Kosmetyki Colway – ranking najlepszych kosmetyków kolagenowych
Kosmetyki Colway – ranking najlepszych kosmetyków kolagenowych

Colway to polska marka, która oferuje nam wysokiej jakości suplementy oraz kosmetyki kolagenowe. Rosnące zainteresowanie produktami kolagenowymi oraz coraz większa świadomość konsumencka sprawia, że kosmetyki Colway cieszą się coraz większą popularnością. Przekonaj się, po które z nich sięgamy najczęściej – czym wyróżniają się kosmetyki Colway z naturalnym kolagenem.

czytaj całość »
Kosmetyki z kolagenem Colway – właściwości i działanie naturalnego kolagenu
Kosmetyki z kolagenem Colway – właściwości i działanie naturalnego kolagenu

Kolagen, jako białko strukturalne, odpowiedzialne jest za elastyczność naszych tkanek. Występuje niemal we wszystkich strukturach – skórze, kościach, zębach, ścięgnach czy chrząstkach. Ze względu na jego właściwości jest składnikiem produktów, wspierających prawidłowe funkcjonowanie naszych stawów, które zbudowane są w dużej mierze ze ścięgien, chrząstek i więzadeł. Kolagen jest również cennym składnikiem kosmetyków, dzięki którym możemy zadbać o skórę, włosy i paznokcie. Właściwa ich pielęgnacja jest niezbędna w utrzymaniu ich w zdrowiu, co przekłada się bezpośrednio na estetykę. Dlatego osoby, którym zależy na gładkiej i promiennej cerze, lśniących włosach i mocnych paznokciach, powinny sięgnąć po kosmetyki z kolagenem Colway. Czym wyróżniają się produkty tej marki?

czytaj całość »
Kolagen na włosy – właściwości i działanie naturalnego kolagenu
Kolagen na włosy – właściwości i działanie naturalnego kolagenu

Przesuszone włosy pozbawione blasku, rozdwajające się końcówki, a także nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym boryka się wiele osób. Nierzadko problemy te związane są z dietą ubogą w witaminy i minerały, innym razem przyczyną może być niewłaściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy. Osłabienie struktury włosa dość często ma swoje źródło w niedoborach kolagenu. Dowiedz się, jaką rolę w naszym organizmie odgrywa kolagen, jak działa kolagen na włosy i dlaczego warto sięgać po preparaty kolagenowe najwyższej jakości.

czytaj całość »
Wspomaganie Wątroby
Wspomaganie Wątroby

Wątroba jest bardzo ważnym organem,bez niej moglibyśmy żyć co najwyżej dwa lub trzy dni. Jedną z podstawowych funkcji wątroby jest utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Wątroba reguluje stężenie hormonów,bierze udział w oczyszczaniu krwi z produktów przemiany materii, metabolizuje leki,usuwa substancje toksyczne,bierze udział w produkcji białek które są niezbędne do funkcjonowania naszego organizmu. Wątroba bierze udział w przetwarzaniu produktu rozpadu krwinek czerwonych .Wątroba jest składnikiem naszego układu immunologicznego i bierze udział w mechanizmach ochrony przed zakażeniami. Bierze udział w trawieniu,wytwarza kwasy żółciowe oraz żółć niezbędną do trawienia pokarmu. Bierze udział w kontroli produkcji oraz usuwaniu produktów przemiany cholesterolu. Bierze udział w procesie termoregulacji czyli utrzymuje naszą temperaturę ciała na właściwym poziomie, oraz bierze udział w magazynowaniu witamin niezbędnych do funkcjonowania naszego organizmu takich jak witamina A , B , E i K.

czytaj całość »
Dbanie o pamięć
Dbanie o pamięć

 Jeżeli przez całe życie mózg będzie zapamiętywał co sekundę dziesięć nowych informacji, to i tak nie wykorzystamy nawet jednej trzeciej jego możliwości.  Zadbaj o pamięć!  Jak to zrobić!

Do czego nam pamięć służy? Służy do zapamiętywania, magazynowania i odtwarzania. Pierwsze następuje pod wpływem jakiegoś skojarzenia, drugie polega na zatrzymaniu zapamiętanych informacji w układzie nerwowym, ostatnie jest najbardziej skomplikowane i działa jako wprowadzanie hasła w internet. Niektóre osoby pamiętają dane informacje tylko chwilę po ich zapamiętaniu, inni pamiętają przez długi czas, a czasem do końca życia.

czytaj całość »
Jak wspomóc układ krążenia oraz jak zapobiec kłopotliwemu pękaniu naczynek krwionośnych
Jak wspomóc układ krążenia oraz jak zapobiec kłopotliwemu pękaniu naczynek krwionośnych

Układ krążenia człowieka składa się z serca i naczyń krwionośnych wypełnionych krwią.
Krew pompowana przez serce w zamkniętym układzie naczyń krwionośnych tworzy krążenie „małe” (płucne) i krążenie „duże” (obwodowe). Siłą napędową dla przepływu krwi jest różnica ciśnień. W całym układzie obowiązuje zasada ciągłości przepływu: w określonym odcinku czasu taka sama objętość krwi ulega przesunięciu przez poszczególne odcinki układu krążenia. Podczas każdego skurczu lewa komora serca tłoczy krew natlenowaną za pośrednictwem aorty (tętnicy głównej), a w tym samym czasie komora prawa wtłacza krew odtlenowaną tętnicą płucną. 

czytaj całość »
Jak wspomagać suplementami walkę z Łuszczycą
Jak wspomagać suplementami walkę z Łuszczycą

Łuszczyca  – długa, powracająca choroba skóry,  charakteryzująca się pojawianiem się na skórze łuszczących się wykwitów. Problem ten  należy do często występujących schorzeń dermatologicznych. Ocenia się, że łuszczyca dotyczy 16 osób na 1000 populacji. Jest ona schorzeniem uwarunkowanym genetycznie.

Łuszczyca u jednego rodzica obarcza potomstwo ryzykiem zachorowania w 25%. Gdy choroba dotyczy obojga rodziców, zagrożenie sięga 60%. Główną rolę w występowaniu odgrywają czynniki immunologiczne, nieprawidłowe funkcjonowanie składników układu odpornościowego.

 

czytaj całość »
Wspomaganie walki z Boleriozą
Wspomaganie walki z Boleriozą

Jak się okazuje dużo osób może mieć boreliozę w ogóle o tym nie wiedząc. Co to jest borelioza? Jest to wielonarządowa choroba zakaźna wywoływana przez bakterie należące do krętków. Borelioza jest przenoszona przez kleszcze na człowieka i niektóre zwierzęta. Rozpoznanie choroby polega na wykryciu przeciwciał w surowicy krwi.

czytaj całość »
Wieczna młodość czyli jak rodzić się całe życie.
Wieczna młodość czyli jak rodzić się całe życie.

Czy wiesz ile masz lat? Mam szczególnie dobrą wiadomość dla Pań. Naprawdę jesteśmy znacznie młodsi niż nasza metryka. Nasze komórki w organizmie obumierają i są zastępowane nowymi, czyli podlegają wymianie, są w różnym wieku, a każdy twój organ zmienia się w innym tempie. Jeżeli zostanie zaburzona wymiana tkanek w twoim ciele poprzez toksyny, pojawiają się choroby, do których głównie należy cukrzyca, nowotwory, schorzenia oczu i serca, układu krążenia, zmiany hormonalne.  

Czy na pewno trzeba się suplementować poprzez dostarczanie organizmowi odpowiednich minerałów i witamin ?

czytaj całość »
Co szkodzi naszym NERKOM i jak im pomóc.
Co szkodzi naszym NERKOM i jak im pomóc.

Nerki to jeden z najważniejszych organów naszego organizmu. Pełnią one szereg ważnych funkcji – m.in. filtrują krew, eliminują toksyny, neutralizują kwasy, usuwają nadmiar wody. Każdego dnia, nieświadomie, możemy jednak działać na ich niekorzyść. Jakich nawyków powinniśmy się pozbyć?

czytaj całość »
Cukrzyca - Wspomaganie leczenia
Cukrzyca - Wspomaganie leczenia

Cukrzyca wiąże się z podwyższoną ilością cukru we krwi. Główną przyczyną jej powstawania są zaburzenia działania insuliny. Hormon ten jest odpowiedzialny za poprawne stężenie glukozy we krwi  – gdy przestaje poprawnie działać, w krwi zbiera się nadmiar cukrów, który nieleczony może doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych a w kolejnych etapach postępowania choroby uszkodzenia serca, nerek, płuc czy wzroku.

czytaj całość »
Jak Zapobiec Demencji
Jak Zapobiec Demencji

We wszechświecie jest co najmniej 2 biliony galaktyk. Typowa galaktyka zawiera min.10 milionów gwiazd. Ile jest gwiazd w kosmosie? Kto policzy dostanie od firmy upominek.

Trudno nam zadbać o gwiazdy ale możemy  zadbać o własny mózg . Mózg ludzki waży ok.1500 gramów i zawiera około tryliona komórek nerwowych z czego 100 miliardów to neurony-komórki aktywne. Każda może utworzyć ok. 20 tysięcy nowych połączeń. Czyli pojemność naszego mózgu jest praktycznie nieograniczona.

czytaj całość »
„Życie jest formą istnienia białka,tylko w kominie coś czasem załka.”
„Życie jest formą istnienia białka,tylko w kominie coś czasem załka.”

Niestety nie tylko w kominie ale też w naszym organizmie. Ciekawe dlaczego tak się dzieje. Białka stanowią 75% suchej masy tkanek miękkich naszego ciała.  Od białek zależy prawidłowy wzrost i rozwój organizmu oraz wszelkie funkcje życiowe. Białka stanowią budulec i element konstrukcyjny ciała ,sterują działalnością organów wewnętrznych a poprzez enzymy, decydują o sile obronnej organizmu wykorzystując przeciwciała. Są we krwi, w kościach, w skórze, w pocie, we włosach, w paznokciach ,wszędzie.

czytaj całość »
Jak działa nasz organizm i jak możemy mu pomóc.
Jak działa nasz organizm i jak możemy mu pomóc.

Patrząc w niebo widzimy miliardy gwiazd patrząc w lustro widzimy siebie jako jednostkę ale w rzeczywistości jesteśmy społecznością składającą się z około 500 bilionów komórek. W tym i następnych odcinkach „CIEKAWOSTEK” będziemy odpowiadać na pytanie :Jak działa nasz organizm i jak możemy mu pomóc.”Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy zrozumieć  zasady działania komórki.

 

czytaj całość »
Krzem – właściwości, objawy niedoborów i suplementacja krzemu
Krzem – właściwości, objawy niedoborów i suplementacja krzemu

Krzem, po tlenie, jest drugim najczęściej występującym pierwiastkiem na ziemi. Ogromną rolę odgrywa on także w naszym organizmie, a niedobory krzemu mogą prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Dowiedz się, jakie właściwości ma krzem, jak się objawiają jego niedobory oraz gdzie szukać krzemu i jak go suplementować.

czytaj całość »
Jak wzmocnić kolana i usprawnić codzienny ruch?
Jak wzmocnić kolana i usprawnić codzienny ruch?

Gdy zaczynają szwankować kolana, to znaczy, że stawy, ścięgna i kości są w kiepskiej formie. W pewnym wieku jest to częsta przypadłość, która niestety dotyka coraz młodszych, szczególnie aktywnie uprawiających sport. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają zahamować proces rozkładu mięśni i więzadeł, i przywrócić dawną sprawność. Sprawdź jak wzmocnić kolana, by móc swobodnie się poruszać.

czytaj całość »
Jak wzmocnić odporność suplementami i cieszyć się dobrym zdrowiem?
Jak wzmocnić odporność suplementami i cieszyć się dobrym zdrowiem?

Odporność organizmu jest jedną z najważniejszych kwestii, jaką powinien zajmować się każdy człowiek. Utrzymanie jej na odpowiednim poziomie chroni bowiem przed wieloma chorobami, a w przypadku złapania wirusa pozwala łagodniej przejść zachorowanie i przyspiesza rekonwalescencję. Dlatego warto wiedzieć jak o nią dbać i robić to każdego dnia. Sprawdź jak wzmocnić odporność i nie chorować.

czytaj całość »
Jak wzmocnić serce, by lepiej biło? Sprawdź jaka dieta i suplementy są Ci do tego niezbędne!
Jak wzmocnić serce, by lepiej biło? Sprawdź jaka dieta i suplementy są Ci do tego niezbędne!

Choroby układu krążenia są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w naszym kraju. Nadciśnienie tętnicze stało się już powszechnym schorzeniem, które niestety prowadzi do wielu powikłań, które trudno wyleczyć. Zawały serca i udary mózgu przytrafiają się coraz młodszym osobom, które nie wiedzą, że do zachowania zdrowia potrzebna jest prawidłowa dieta. Sprawdź, jak wzmocnić serce, by nie spotkały Cię żadne nieprzyjemności!

czytaj całość »
Sprawdź, jak poprawić pamięć przyjmując odpowiednie suplementy diety!
Sprawdź, jak poprawić pamięć przyjmując odpowiednie suplementy diety!

Prawidłowe funkcjonowanie organizmu zależy od wielu czynników, z których odpowiednia dieta stanowi najważniejszy. Niestety, nawet jedząc regularnie i dbając o jakość posiłków, trudno jest dostarczyć wszystkich składników odżywczych, jakie potrzebują układy człowieka. Dlatego tak ważna jest codzienna suplementacja, która uzupełni braki i pozwoli zachować lepszą formę. Sprawdź, jak poprawić pamięć za pomocą zdrowego jedzenia i dodatków, w postaci witamin i minerałów!

czytaj całość »
Sprawdź, co ma dużo witaminy C i zadbaj o swój organizm!
Sprawdź, co ma dużo witaminy C i zadbaj o swój organizm!

Witamina C jest jednym z powszechnie występujących związków organicznych w pokarmach, które codziennie spożywamy. Ponieważ jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania, a także zapewnia odporność, warto sięgać po takie produkty, które mają jej sporo. Sprawdź, co ma dużo witaminy C i wzbogać swoją dietę o te składniki, by zdrowo żyć.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl