Zapalenie dziąseł – domowe sposoby na infekcje jamy ustnej
Zapalenie dziąseł – domowe sposoby na infekcje jamy ustnej

Zapalenie dziąseł to jedna z najczęściej diagnozowanych chorób stomatologicznych. Niestety wiele osób nie wie o przewlekłym zapaleniu dziąseł, lekceważąc objawy. U stomatologa pojawiają się najczęściej, gdy choroba przechodzi w stadium ostrego zapalenia dziąseł. Jakie są jego objawy i przyczyny, jakie są skuteczne domowe sposoby na tę dolegliwość?

czytaj całość »
Zdrowe odchudzanie – jak schudnąć bez efektu jojo?
Zdrowe odchudzanie – jak schudnąć bez efektu jojo?

Nowy Rok i początek wiosny to dwa przełomowe momenty w roku, gdy zrzucenie zbędnych kilogramów staje się głównym celem dla wielu z nas. Jeśli faktycznie mierzymy się z nadwagą, warto raz na zawsze pozbyć się balastu. Nie chodzi przecież o rozmiar, a o nasze zdrowie i samopoczucie! Dzisiaj podpowiadamy, na czym polega zdrowe odchudzanie – jak schudnąć bez efektu jojo?

czytaj całość »
Niestrawność – domowe sposoby na kłopoty żołądkowe
Niestrawność – domowe sposoby na kłopoty żołądkowe

Przejedzenie, tłuste potrawy i wielogodzinne siedzenie przy stole mogą doprowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości – ból brzucha, wzdęcia, zgaga, nudności i wymioty to objawy niestrawności. W większości przypadków z powodzeniem możemy poradzić sobie z nimi domowymi sposobami. Jak pozbyć się niestrawności i jak jej zapobiegać?

czytaj całość »
Witamina C – właściwości zdrowotne kwasu askorbinowego
Witamina C – właściwości zdrowotne kwasu askorbinowego

Witamina C należy do grupy witamin rozpuszczanych w wodzie. Większość zwierząt ma zdolność do samodzielnej syntezy witaminy C (wyjątkiem jest m.in. świnka morska czy niektóre rasy psów, np. dalmatyńczyki). Niestety również ludzki organizm nie wytwarza witaminy C, dlatego konieczne jest jej dostarczanie wraz z pożywieniem oraz w formie suplementów. Jakie są właściwości witaminy C, jakie jest zalecane dawkowanie i o czym jeszcze warto wiedzieć?

czytaj całość »
Posiłek potreningowy – co jeść po treningu?
Posiłek potreningowy – co jeść po treningu?

Każdy trening – aerobowy, beztlenowy, siłowy – forsuje nasze mięśnie, których włókna w wyniku wysiłku uszkadzają się. To dzięki tym mikrouszkodzeniom (które odczuwamy jako zakwasy, DOMS) i ich regeneracji dochodzi do wzmocnienia rozrostu tkanki mięśniowej. Aby wzmacniać mięśnie potrzebny jest trening i regeneracja. Tę zapewniamy dzięki odpoczynkowi oraz odpowiedniemu posiłkowi potreningowemu. Co jest po wysiłku fizycznym i ile mamy czasu na spożycie posiłku potreningowego?

czytaj całość »
Suplementy dla wegan – co suplementować, gdy nie jemy mięsa?
Suplementy dla wegan – co suplementować, gdy nie jemy mięsa?

Względy etyczne, dbałość o środowisko naturalne, zalecenia zdrowotne czy chęć wdrożenia nowego stylu żywienia – powodów, dla których coraz więcej osób przechodzi na dietę wegetariańską oraz wegańską jest jeszcze więcej. Odrzucenie z diety mięsa, ryb oraz produktów odzwierzęcych może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie – warto jednak pamiętać o prawidłowym komponowaniu swojego menu, tak by dostarczyć jak najwięcej witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Niestety wystarczająca podaż kilku z nich w diecie wegańskiej jest bardzo utrudniona lub wręcz niemożliwa. Po jakie suplementy dla wegan warto sięgać, gdy rezygnujemy z mięsa?

czytaj całość »
Jak oczyścić organizm z toksyn?
Jak oczyścić organizm z toksyn?

Bóle głowy, wzdęcia, ospałość, osłabiona koncentracja, słaba kondycja skóry, włosów i paznokci świadczyć mogą o zbyt dużym obciążeniu organizmu toksynami. Jeśli odczuwamy podobne objawy, powinniśmy wprowadzić kilka zmian, dzięki którym poczujemy się znacznie lepiej. Jak oczyścić organizm z toksyn w sposób bezpieczny?

czytaj całość »
Najlepsze suplementy diety na energię i witalność
Najlepsze suplementy diety na energię i witalność

Coraz mniej energii, osłabiona odporność, utrata jędrności skóry, zaburzenia koncentracji, coraz mniejsze libido to tylko niektóre z oznak starzenia się organizmu. Objawy te mogą występować u każdego z nas w różnym czasie – po 50. lub 60. roku życia, a w skrajnych przypadkach nawet już po „czterdziestce”. Obciążenie obowiązkami, stres i dieta mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Jeśli więc odczuwamy powyższe symptomy, powinniśmy dokonać kilku – choćby niewielkich – zmian w naszym życiu. Z pomocą przychodzą nam również suplementy diety na energię i witalność.

czytaj całość »
Bezpieczna suplementacja – kiedy warto sięgnąć po suplementy diety?
Horizons15156897q

Sprzedaż suplementów diety rośnie z roku na rok. Jednocześnie zauważalny jest trend, promowany przez coraz więcej osób, by unikać stosowania wszelkich leków, wyrobów medycznych oraz suplementów diety. Czy suplementacja jest więc niezbędnym elementem profilaktyki zdrowotnej? Czy jest bezpieczna dla naszego zdrowia? Kiedy warto sięgnąć po suplementy diety? O czym trzeba pamiętać, stosując suplementy?

czytaj całość »
Kosmetyki Colway – ranking najlepszych kosmetyków kolagenowych
Kosmetyki Colway – ranking najlepszych kosmetyków kolagenowych

Colway to polska marka, która oferuje nam wysokiej jakości suplementy oraz kosmetyki kolagenowe. Rosnące zainteresowanie produktami kolagenowymi oraz coraz większa świadomość konsumencka sprawia, że kosmetyki Colway cieszą się coraz większą popularnością. Przekonaj się, po które z nich sięgamy najczęściej – czym wyróżniają się kosmetyki Colway z naturalnym kolagenem.

czytaj całość »
Kosmetyki z kolagenem Colway – właściwości i działanie naturalnego kolagenu
Kosmetyki z kolagenem Colway – właściwości i działanie naturalnego kolagenu

Kolagen, jako białko strukturalne, odpowiedzialne jest za elastyczność naszych tkanek. Występuje niemal we wszystkich strukturach – skórze, kościach, zębach, ścięgnach czy chrząstkach. Ze względu na jego właściwości jest składnikiem produktów, wspierających prawidłowe funkcjonowanie naszych stawów, które zbudowane są w dużej mierze ze ścięgien, chrząstek i więzadeł. Kolagen jest również cennym składnikiem kosmetyków, dzięki którym możemy zadbać o skórę, włosy i paznokcie. Właściwa ich pielęgnacja jest niezbędna w utrzymaniu ich w zdrowiu, co przekłada się bezpośrednio na estetykę. Dlatego osoby, którym zależy na gładkiej i promiennej cerze, lśniących włosach i mocnych paznokciach, powinny sięgnąć po kosmetyki z kolagenem Colway. Czym wyróżniają się produkty tej marki?

czytaj całość »
Kolagen na włosy – właściwości i działanie naturalnego kolagenu
Kolagen na włosy – właściwości i działanie naturalnego kolagenu

Przesuszone włosy pozbawione blasku, rozdwajające się końcówki, a także nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym boryka się wiele osób. Nierzadko problemy te związane są z dietą ubogą w witaminy i minerały, innym razem przyczyną może być niewłaściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy. Osłabienie struktury włosa dość często ma swoje źródło w niedoborach kolagenu. Dowiedz się, jaką rolę w naszym organizmie odgrywa kolagen, jak działa kolagen na włosy i dlaczego warto sięgać po preparaty kolagenowe najwyższej jakości.

czytaj całość »
Wspomaganie Wątroby
Wspomaganie Wątroby

Wątroba jest bardzo ważnym organem,bez niej moglibyśmy żyć co najwyżej dwa lub trzy dni. Jedną z podstawowych funkcji wątroby jest utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Wątroba reguluje stężenie hormonów,bierze udział w oczyszczaniu krwi z produktów przemiany materii, metabolizuje leki,usuwa substancje toksyczne,bierze udział w produkcji białek które są niezbędne do funkcjonowania naszego organizmu. Wątroba bierze udział w przetwarzaniu produktu rozpadu krwinek czerwonych .Wątroba jest składnikiem naszego układu immunologicznego i bierze udział w mechanizmach ochrony przed zakażeniami. Bierze udział w trawieniu,wytwarza kwasy żółciowe oraz żółć niezbędną do trawienia pokarmu. Bierze udział w kontroli produkcji oraz usuwaniu produktów przemiany cholesterolu. Bierze udział w procesie termoregulacji czyli utrzymuje naszą temperaturę ciała na właściwym poziomie, oraz bierze udział w magazynowaniu witamin niezbędnych do funkcjonowania naszego organizmu takich jak witamina A , B , E i K.

czytaj całość »
Dbanie o pamięć
Dbanie o pamięć

 Jeżeli przez całe życie mózg będzie zapamiętywał co sekundę dziesięć nowych informacji, to i tak nie wykorzystamy nawet jednej trzeciej jego możliwości.  Zadbaj o pamięć!  Jak to zrobić!

Do czego nam pamięć służy? Służy do zapamiętywania, magazynowania i odtwarzania. Pierwsze następuje pod wpływem jakiegoś skojarzenia, drugie polega na zatrzymaniu zapamiętanych informacji w układzie nerwowym, ostatnie jest najbardziej skomplikowane i działa jako wprowadzanie hasła w internet. Niektóre osoby pamiętają dane informacje tylko chwilę po ich zapamiętaniu, inni pamiętają przez długi czas, a czasem do końca życia.

czytaj całość »
Jak wspomóc układ krążenia oraz jak zapobiec kłopotliwemu pękaniu naczynek krwionośnych
Jak wspomóc układ krążenia oraz jak zapobiec kłopotliwemu pękaniu naczynek krwionośnych

Układ krążenia człowieka składa się z serca i naczyń krwionośnych wypełnionych krwią.
Krew pompowana przez serce w zamkniętym układzie naczyń krwionośnych tworzy krążenie „małe” (płucne) i krążenie „duże” (obwodowe). Siłą napędową dla przepływu krwi jest różnica ciśnień. W całym układzie obowiązuje zasada ciągłości przepływu: w określonym odcinku czasu taka sama objętość krwi ulega przesunięciu przez poszczególne odcinki układu krążenia. Podczas każdego skurczu lewa komora serca tłoczy krew natlenowaną za pośrednictwem aorty (tętnicy głównej), a w tym samym czasie komora prawa wtłacza krew odtlenowaną tętnicą płucną. 

czytaj całość »
Jak wspomagać suplementami walkę z Łuszczycą
Jak wspomagać suplementami walkę z Łuszczycą

Łuszczyca  – długa, powracająca choroba skóry,  charakteryzująca się pojawianiem się na skórze łuszczących się wykwitów. Problem ten  należy do często występujących schorzeń dermatologicznych. Ocenia się, że łuszczyca dotyczy 16 osób na 1000 populacji. Jest ona schorzeniem uwarunkowanym genetycznie.

Łuszczyca u jednego rodzica obarcza potomstwo ryzykiem zachorowania w 25%. Gdy choroba dotyczy obojga rodziców, zagrożenie sięga 60%. Główną rolę w występowaniu odgrywają czynniki immunologiczne, nieprawidłowe funkcjonowanie składników układu odpornościowego.

 

czytaj całość »
Wspomaganie walki z Boleriozą
Wspomaganie walki z Boleriozą

Jak się okazuje dużo osób może mieć boreliozę w ogóle o tym nie wiedząc. Co to jest borelioza? Jest to wielonarządowa choroba zakaźna wywoływana przez bakterie należące do krętków. Borelioza jest przenoszona przez kleszcze na człowieka i niektóre zwierzęta. Rozpoznanie choroby polega na wykryciu przeciwciał w surowicy krwi.

czytaj całość »
Wieczna młodość czyli jak rodzić się całe życie.
Wieczna młodość czyli jak rodzić się całe życie.

Czy wiesz ile masz lat? Mam szczególnie dobrą wiadomość dla Pań. Naprawdę jesteśmy znacznie młodsi niż nasza metryka. Nasze komórki w organizmie obumierają i są zastępowane nowymi, czyli podlegają wymianie, są w różnym wieku, a każdy twój organ zmienia się w innym tempie. Jeżeli zostanie zaburzona wymiana tkanek w twoim ciele poprzez toksyny, pojawiają się choroby, do których głównie należy cukrzyca, nowotwory, schorzenia oczu i serca, układu krążenia, zmiany hormonalne.  

Czy na pewno trzeba się suplementować poprzez dostarczanie organizmowi odpowiednich minerałów i witamin ?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl