Rozważna suplementacja przy odchudzaniu – po jakie suplementy warto sięgnąć podczas odchudzania?

Rozważna suplementacja przy odchudzaniu – po jakie suplementy warto sięgnąć podczas odchudzania?

Obecnie aż 3 na 5 osób boryka się z nadprogramowymi kilogramami, a 1 na 4 osoby choruje na otyłość. Eksperci alarmują, że w 2030 roku aż 30% naszego społeczeństwa będzie otyła. O tym, jak bardzo szkodliwa dla naszego zdrowia jest otyłość, wspominaliśmy już wielokrotnie. Pisaliśmy także o tym, jak schudnąć bez efektu jojo – wiemy, że kluczowy w zrzucaniu zbędnych kilogramów jest deficyt kaloryczny, który wypracowujemy przede wszystkim dietą, ale także aktywnością fizyczną. Dzisiaj opowiemy, jak wesprzeć proces odchudzania dzięki rozważnej suplementacji. Jakie suplementy diety pomagają w odchudzaniu?

Suplementacja przy odchudzaniu – nie ma cudownych tabletek na odchudzanie

Zanim wymienimy suplementy wspierające odchudzanie, po które faktycznie warto sięgnąć, przypomnimy, że nie istnieją żadne cudowne tabletki, od których chudniemy, nie podejmując innego wysiłku, by schudnąć. Proponowane w Internecie tabletki, które mają sprawić, że bez trudu schudniemy są albo nieskuteczne, albo niebezpieczne. Proponowana przez nas suplementacja przy odchudzaniu może być jedynie wartościowym wsparciem, pomocą w uzupełnieniu kluczowych w procesie odchudzaniu substancji, jednak bezpieczne odchudzanie zawsze opiera się o deficyt kaloryczny.

Jaka suplementacja przy odchudzaniu może wspierać zrzucanie zbędnych kilogramów?

Mądra suplementacja przy odchudzaniu może nas wspierać w uzupełnianiu niedoborów, które wynikają z naszego dotychczasowe niezdrowego stylu życia lub czynników zewnętrznych. Dlatego najlepsi dietetycy proponują swoim pacjentom suplementację witaminy D – naturalna witamina D3 pomaga nam uchronić się przed niedoborami, na które ze względu na zwiększoną masę tkanki tłuszczowej, w której kumuluje się ta witamina, osoby z nadwagą są narażone w sposób szczególny. Trwają także badania nad korelacją witaminy D3 a spalaniem tkanki tłuszczowej poprzez regulację poziomu kortyzolu. Wraz z nią warto suplementować omega-3 forte, źródło cennych kwasów nienasyconych, które wykazują właściwości przeciwzapalne. Redukcja stanu zapalnego w organizmie jest jednym z największych wyzwań dla osób, które się odchudzają.

Osoby z insulinoopornością oraz cukrzycą typu 2 mogą wesprzeć swój proces odchudzania, suplementując inozytol – preparaty te uwrażliwiają tkanki na działanie insuliny, redukując napady głodu. W odchudzaniu mogą pomóc także suplementy wspierają pracę jelit – kwas masłowy to prawdziwy specjalista od odbudowy nabłonka, po który sięgają osoby z chorobami jelit. Może okazać się także skutecznym preparatem w uregulowaniu procesów metabolicznych, a dzięki właściwościom poprawiającym przyswajanie się substancji odżywczych, pomoże nam uniknąć niedoborów.

W każdym przypadku suplementację przy odchudzaniu należy skonsultować z lekarzem rodzinnym. Pamiętajmy, że suplementy mogą wchodzić w reakcję z innymi suplementami lub lekami, dlatego taka konsultacja jest konieczna, by suplementacja była skuteczna i bezpieczna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl