Czy wiesz, czym jest witamina B12 i na co pomaga?

Czy wiesz, czym jest witamina B12 i na co pomaga?

Codzienna dieta, o ile jest zbilansowana i zdrowa, zapewni Ci energię i witalność, niezbędne do życia. Możesz sobie jeszcze dodatkowo pomóc, przyjmując witaminy i mikroelementy, w postaci suplementów diety. W ten sposób unikniesz wielu schorzeń i wzmocnisz swój organizm. Zobaczy, czym jest witamina B12 i na co może Ci pomóc jej regularne spożywanie?

Witaminowe wsparcie zaburzeń neurologicznych

Jeśli od dłuższego czasu odczuwasz zmęczenie, cierpisz na depresję i stany lękowe, to przede wszystkim sprawdź poziom witamy B12 we krwi. Jest bowiem wielce prawdopodobne, że brakuje jej w Twoim organizmie. Przyjmując ją w postaci naturalnej, w pożywieniu, a także dodatkowo suplementując, masz szansę przywrócić swój stan do normalności.

Schorzenia neurologiczne, takie jak uczucie drętwienia i mrowienia kończyn czy zaburzenia koordynacji ruchowej, mogą oznaczać niedobór witaminy B12. Na co jeszcze mogą skarżyć się osoby, u której jej poziom jest zaniżony? Na problemy z chodzeniem, zaburzenia pamięci i wzroku oraz na bóle i zawroty głowy. Jeśli zauważysz u siebie te objawy, czym prędzej rozpocznij przyjmowanie witamin. Koniecznie też skonsultuj się z lekarzem.

Osoby chorujące na celiakię i niedoczynność tarczycy z pewnością pozostają pod stałą kontrolą, dzięki czemu wiedzą o konieczności przyjmowania witaminy B12. Na coś takiego zwraca im się uwagę już podczas pierwszej wizyty lekarskiej, kiedy to omawiane są szczegółowo wyniki badań krwi. Niski boziom krwinek czerwonych to sygnał, że dzieje się coś złego.

Witamina B12 – na co jeszcze pomoże?

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że braki mikroelementów w organizmie wpływają na tak wiele rzeczy. Doskonałym przykładem jest właśnie witamina B12. Na co jeszcze ma ona wpływ? Dzięki niej rośniemy, dlatego szczególnie małe dzieci i kobiety w ciąży powinny się pilnować. Także osoby starsze oraz nadużywające alkoholu należą do grupy obarczonej ryzykiem. Tak samo, jak weganie i wegetarianie, którzy zrezygnowali z mięsa i produktów odzwierzęcych, a to właśnie one dostarczają nam cennych składników.

Profilaktyka lepsza od leczenia

Gdy już wiesz czym jest witamina B12 i na co potrzebuje jej Twój organizm, warto byś wiedział, jak uzupełniać jej poziom. Weganie i wegetarianie zmuszeni są przyjmować tabletki bądź krople, ale i Tobie to nie zaszkodzi. Suplementy diety powinny być uzupełnieniem zbilansowanej diety, bogatej w mięso, ryby, nabiał i jaja.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl