Czy wiesz jakie suplementy na masę wybrać? Sprawdź to!

Czy wiesz jakie suplementy na masę wybrać? Sprawdź to!

Budujesz masę? Zapewne wiesz już, że powinieneś odpowiednio suplementować organizm. Co wybrać, żeby nie zaszkodzić sobie i nie zmarnować wielu treningowych godzin? Jakie suplementy na masę wspomogą cię w osiąganiu ćwiczeniowych celów? Oto niektóre z nich.

Uchroń się przed niedoborem magnezu

Jakie suplementy na masę? Co pomoże ci zbudować wymarzoną sylwetkę? Poważnie myślisz o treningach i swoim zdrowiu? Sięgnij po magnez. Dlaczego warto go suplementować? Męczą cię skurcze mięśni? To jeden z najpowszechniejszych objawów niedoboru magnezu. Może on pomóc nie tylko zregenerować organizm, ale także wspomaga koordynację i ułatwia relaks i wyciszenie.

Czy warto suplementować cynk?

Cynk przeżywa swój renesans. Zastanawiasz się jakie suplementy na masę warto przyjmować? Pomyśl o suplementacji właśnie tego pierwiastka. Cynk nie tylko wspomoże twoją odporność, może także pozytywnie wpłynąć na jakość twojego snu, co w szerszej perspektywie przekłada się na regenerację całego organizmu. Pomimo zdrowej diety i regularnego ruchu jesteś przemęczony? Zwiększyłeś czas na regenerację, jednak nie przyniosło to żadnych rezultatów? Powodem może być właśnie niedobór cynku. Warto to sprawdzić i w razie potrzeby sięgnąć po odpowiedni suplement.

Pomóż zregenerować się mięśniom

Jakie suplementy na masę warto mieć? Takie które pomagają się zregenerować mięśniom. W czasie treningu wiele wymagasz od swoich mięśni, zapewnij im także odpowiednią regenerację. Dlaczego jest to takie ważne? Twój organizm nie zdążył się zregenerować po treningu? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoje kolejne ćwiczenia nie będą już tak efektywne.

Zamiast pozytywnej energii, która cię napędza i ułatwia osiąganie treningowych celów możesz czuć zmęczenie i zniechęcenie. Niezregenerowany organizm może sprawić, że wykonasz mniejszą ilość powtórzeń i wolniej będziesz widział efekty ćwiczeń, co dla niektórych może działać zniechęcająco.

Zawsze jest dobry czas na suplementację witamin

Jakie suplementy na masę powinieneś przyjmować? Odpowiedź jest prosta – witaminy. Związki te stosunkowo łatwo zarówno wydalić, jak i przyswoić. Dużo i intensywnie trenujesz? Koniecznie zadbaj o odpowiedni poziom witamin. Nie wszystkie witaminy organizm potrafi magazynować. Z tego powodu zwłaszcza przy bardzo obciążającym treningu powinieneś dodatkowo dostarczać swojemu organizmowi witaminy z grupy B oraz witaminy C. Pamiętaj o suplementacji witaminy D, której niedobór dotyczy większości Polaków, a także witamin E i K.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl