Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu i uniknąć obrzęków?

Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu i uniknąć obrzęków?

Ciało człowieka w dużej części składa się z wody. Mimo że jest ona niezbędna do życia, w nadmiarze może przysporzyć wiele problemów. Dodaje niepotrzebnych kilogramów, powoduje obrzęki i opuchliznę. Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu i skąd się bierze ten mało zdrowy i nieestetyczny stan?

Błędy żywieniowe i choroby

Nasz organizm dość długo radzi sobie bez jedzenia lub przy mocno okrojonych porcjach. Jednak brak wody jest dla niego zabójczy. Woda to najważniejszy element naszego codziennego posiłku. Wiele osób nie lubi pić zwykłej wody, co stanowi jeden z większych błędów żywieniowych. Oznacza to brak właściwego nawodnienia organizmu. Na drugim biegunie jest nadmiar wody. Bardzo często stanowi on efekt błędów żywieniowych, przyjmowania różnych leków oraz chorób, zwłaszcza serca i nerek. Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu? Retencja wody jest widoczna, więc problem można szybko wyłapać. Jesteśmy ociężali, mamy problem z zakładaniem pierścionka na palec, stopy nie mieszczą się w butach.

Ograniczanie spożycia wody

Wiele osób w piciu wody widzi problem. Dzieje się tak nieraz w przypadku kobiet, które chcą stracić wagę. Woda najszybciej „schodzi” z organizmu. Odwodnienie przynosi ubytek wagi do kilku kilogramów w skali tygodnia. Niestety, taka strategia jest zupełnie nieopłacalna. Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu? Paradoksalnie, należy jej więcej pić. Organizm przyzwyczai się do jej obecności i przestanie robić zapasy. Pijąc więcej wody, sporo jej wydalamy. Warto więc uzupełniać poziom witamin i mikroelementów suplementami, które można przy tym tracić. W sklepie Najlepsze Suplementy można znaleźć nie tylko preparaty witaminowe, ale także te, które pomogą w pozbyciu się toksyn z organizmu.

Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu komponując posiłki?

Dbając o właściwą gospodarkę wodną organizmu, najlepiej zacząć od przyjrzeniu się, co ląduje na naszych talerzach. Powinno się ograniczyć spożywanie soli, przez którą tworzą się obrzęki. Podobne ograniczenia powinny dotyczyć alkoholu i węglowodanów. Białe pieczywo, mąka, słodycze nie tylko źle wpływają na figurę, ale przede wszystkim zatrzymują wodę w organizmie. Podobny efekt wywołuje siedzący tryb życia. Przydaje się też przyjmowanie potasu, pomagającego w utrzymywaniu równowagi płynów.

Jeśli zatrzymanie wody w organizmie nie ustępuje, warto wybrać się do lekarza. Wiele chorób objawia się właśnie w ten sposób.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl