Jak uzupełnić kolagen, aby cieszyć się zdrowymi kolanami?

Jak uzupełnić kolagen, aby cieszyć się zdrowymi kolanami?

Kolagen to naturalne białko, które buduje tkanki w organizmie ludzkim. Ma ogromny wpływ na wygląd skóry, jak również ogólną kondycję. Ewentualny niedobór może mieć wiele konsekwencji, dlatego warto odpowiednio wcześnie zastanowić się, jak uzupełnić kolagen. Jego właściwy poziom znacznie poprawia komfort życia.

Białko młodości

Prawie każdy zna osobę, której wygląd i kondycja fizyczna całkowicie przeczą metryce. Skóra, oczy, paznokcie, jak również sprawność stawów sprawiają u nich wrażenie o wiele młodszych niż w rzeczywistości. Duża w tym zasługa genów i stylu życia. Ważnym czynnikiem, spowalniającym pracę stawów jest także kolagen, zwany białkiem młodości. Buduje on tkankę łączną, wpływa też na prawidłowe funkcjonowanie stawów i chrząstek. Jego naturalne zasoby z wiekiem się kurczą. Pierwsze symptomy można zauważyć już po 26 roku życia. Jak uzupełnić kolagen, żeby móc nieco zatrzymać zegar biologiczny? Można sięgać po różnego typu preparaty kolagenowe, na przykład ze sklepu Najlepsze Suplementy.

Gorsza kondycja i wygląd skóry

Dlaczego ilość kolagenu odgrywa tak kluczową rolę? Jego niedobór sprawia, że w krótkim czasie pogarsza się kondycja skóry - zanikają gruczoły potowe i łojowe. Cera ulega przesuszeniu, jest mniej elastyczna. Szybko pojawiają się na niej przebarwienia, zmarszczki, a nawet cellulit. Gorzej wyglądają włosy i paznokcie. Zmniejsza się także odporność. Jak uzupełnić kolagen, aby nie narażać się na jego niedobory? Niektórzy polecają produkty, bogate w ten składnik. Zaliczają się do nich podroby, golonki, salceson. Podobne właściwości mają ryby w galarecie oraz galaretki różnego typu od owocowych po wieprzowe i cielęce. Niektórzy stosują także kurze łapki i chrząstki rekina.

Jak uzupełnić kolagen suplementami diety

Dieta, bogata w kolagen to nie zawsze dobry pomysł, o czym chętnie mówią dietetycy. Wymienione produkty rzeczywiście posiadają sporo cennego białka, jednak prawie wszystkie są pochodzenia zwierzęcego. Mają dużą zawartość tłuszczu, są więc także mocno kaloryczne. Ich nadużywanie może prowadzić do podwyższenia ciśnienia i cholesterolu a co za tym idzie, wpływać negatywnie na układ krążenia. Doskonałą alternatywą jest stosowanie suplementów z kolagenem. Starannie wyselekcjonowane składniki nie spowodują tycia, nie przyczynią się też do chorób cywilizacyjnych.

Stosowanie kolagenu dla wielu może mieć znaczenie głównie kosmetyczne. Jednak znaczna część użytkowników doceni przede wszystkim fakt, że będzie mogła się wreszcie bezboleśnie poruszać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl