Jak wybrać właściwy suplement diety na stawy?

Jak wybrać właściwy suplement diety na stawy?

Kolagen to rodzaj białka, o którym od kilku lat mówi się coraz częściej. Wzmożone zainteresowanie tą substancją to efekt licznych problemów z poruszaniem się, jakie mają coraz młodsi pacjenci. Wielu z nich na własną rękę poszukuje odpowiedni suplement diety na stawy. Jakie produkty są najbardziej odpowiednie?

Suplement diety na stawy nie tylko dla seniorów

Preparaty kolagenowe wielu osobom kojarzą się z kategorią suplementów dla osób w podeszłym wieku. Rzeczywiście, mniejsza sprawność ruchowa, jak również bóle przy chodzeniu bardziej utożsamiane są z zaawansowanym wiekiem. Na takie przypadłości coraz częściej chorują także osoby młodsze. Problem dotyczy sportowców oraz osób, uchodzących za dość aktywne. Borykają się z nim osoby, mające nadwagę, jak również pozbawione innych dolegliwości zdrowotnych. Faktem jest, że to kolagen przyczynia się do wytworzenia mazi stawowej. Jej odpowiednia ilość reguluje elastyczność chrząstek, ważnych podczas poruszania się.

Dla większej sprawności

Kto najczęściej sięga po suplement diety na stawy? Dietetycy polecają go przede wszystkim sportowcom i to od początku ich zawodowych zmagań na sali treningowej. Bardziej zapobiegliwi inwestują w kolagen nawet w stosunkowo młodym wieku. Swoją decyzję argumentują tym, że już po 26 roku życia produkcja naturalnego kolagenu w organizmie spada. Najliczniejszą grupą odbiorców produktów kolagenowych są osoby starsze. W ich przypadku zanikanie włókien kolagenu oznacza szybkie wiotczenie skóry, sztywnienie kręgosłupa i kości oraz bóle podczas chodzenia. Kolagen można znaleźć w wielu produktach spożywczych, głównie odzwierzęcych, jak galaretki, podroby, salceson, kurze łapki. Jest to jednak grupa produktów bardzo kalorycznych i niekoniecznie zdrowych.

Właściwa suplementacja

Poszukiwacze kolagenu jeszcze nigdy nie mogli liczyć na taką różnorodność produktów jak obecnie. Niestety, duża liczba łatwo dostępnych preparatów na stawy powoduje dezorientację i utrudnia wybór. Nie wszystkie preparaty na stawy są równie skuteczne. Warto sprawdzać ich skład, na przykład przeglądając ofertę sklepu Najlepsze Suplementy. Niektóre suplementy, dostępne w sklepach mają w swoim składzie głównie witaminy lub ekstrakty roślinne. Główny składnik aktywny występuje wówczas w ilościach śladowych. Ważne jest także odpowiednie skoncentrowanie poszczególnych składników.

O tym, czy dany suplement spełnia nasze oczekiwania, można się przekonać już po krótkim czasie działania. Jeśli nie widać nawet minimalnej poprawy, kuracja najprawdopodobniej okaże się nieskuteczna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl