Jaka witamina D3 jest odpowiednia dla dorosłych? Ważne informacje

Jaka witamina D3 jest odpowiednia dla dorosłych? Ważne informacje

Witamina D3 jest niezwykle ważna dla ludzkiego organizmu. W Polsce wiele osób cierpi na jej niedobór. Główną przyczyną jest panujący klimat. Na pogodę nie masz wpływu, ale na suplementację witaminy D3 już tak. Jaką witaminę D3 powinni przyjmować dorośli? Czy dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia dawka jest taka sama. Oto ważne informacje, z którymi powinieneś się zapoznać.

Jaka witamina D3 dla seniorów?

Suplementacja witaminy D3 zależy od wieku osoby, która ma ją przyjmować. Inne zapotrzebowanie na nią mają osoby w wieku produkcyjnym, a inne osoby starsze. Jaka witamina D3 dla seniorów? Seniorzy mają większe zapotrzebowanie na witaminę D3 niż osoby w wieku produkcyjnym. Warto o tym pamiętać przy wyborze preparatu. Specjaliści zalecają również, by osoby starsze suplementowały witaminę D3 przez cały rok, bez przerwy na okres wiosenno-letni. Tylko w ten sposób zaspokoją zapotrzebowanie organizmu na tę witaminę.

Jaka witamina D3 dla kobiet w ciąży?

Jesteś w ciąży? Planujesz dziecko? Karmisz piersią? We wszystkich tych przypadkach powinnaś suplementować witaminę D3. Jaka witamina D3 zalecana jest dla kobiet w ciąży? Dawkowanie należy uzgodnić z lekarzem i na podstawie tego, co powie specjalista wybrać odpowiedni suplement. Witamina D3 wspiera układ odpornościowy. Z tego powodu jej suplementacja jest tak ważna zarówno przed ciążą, jak też w trakcie jej trwania, a także wtedy, gdy karmisz piersią i za pomocą mleka przekazujesz wartości odżywcze swojemu maluszkowi.

Jaka witamina D3 dla osób otyłych?

Jaka witamina D3 jest dobra dla osób otyłych? Waga ma istotny wpływ na wchłanianie się witaminy. Specjaliści podkreślają, że osoby otyłe mają zwiększone zapotrzebowanie na witaminę D3. Walczysz z otyłością? Powinieneś suplementować witaminę D3 w miesiącach jesiennych i zimowych. Co z miesiącami letnimi? Przebywasz na słońcu więcej niż 15 minut dziennie? Suplementacja nie jest wtedy konieczna.

Jaka witamina D3 dla zdrowych dorosłych?

Jesteś osobą dorosłą? Nie cierpisz na żadną chorobę a twoja waga jest w normie? Zastanawiasz się jaka witamina D3 jest dla ciebie dobra? Nie musisz spożywać zwiększonych dawek witaminy D3. Nie musisz jej suplementować także latem, jeżeli przebywasz na słońcu więcej niż 15 minut każdego dnia. Konkretna dawka uzależniona jest głównie od wieku (wzrasta wraz z upływem lat) i wagi. Pamiętaj o tym, żeby suplementować ją regularnie, zwłaszcza w okresie jesieni, zimy i wczesnej wiosny, kiedy ekspozycja skóry na promienie słoneczne w Polsce jest niemożliwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl