Jakie suplementy na masę? 3 sprawdzone propozycje na wsparcie ciała w treningu

Jakie suplementy na masę? 3 sprawdzone propozycje na wsparcie ciała w treningu

W budowaniu masy mięśniowej kluczowe są dwa aspekty – odpowiednia dieta i aktywność. Pomocnym elementem może być również odpowiednia suplementacja, która wesprze ciało w treningu. Optymalny poziom witamin i minerałów to ważny aspekt wydolności mięśni i ich zdolności do regeneracji. Jakie suplementy na masę warto rozważyć? Przedstawiamy 3 propozycje, które pomogą Ci zmaksymalizować efekty treningu.

1. Cynk

Odpowiadając na pytanie, jakie suplementy na masę wybrać, warto zwrócić uwagę na cynk. To niezwykle ważny pierwiastek, który reguluje wiele funkcji organizmu. Ze względu na swoje działanie, może istotnie wspomóc proces budowania masy. Cynk odpowiada za zdolność do kurczenia się mięśni, co stanowi ważny aspekt ich sprawnej pracy i wzrostu. Pierwiastek poprawia odporność organizmu oraz zmniejsza jego podatność na stres i infekcje.

Cynk jest jednym z pierwiastków, które dodatkowo regulują metabolizm. Wspiera pracę tarczycy i związany z nią proces spalania tłuszczu. Pośrednio odpowiada też za apetyt i odczuwanie sytości. Niedobory cynku mogą być jedną z przyczyn nadmiernego objadania się, które nie służy kondycji i mięśniom. Odpowiedni poziom tego pierwiastka i jego prawidłowy stosunek do miedzi to kwestie, które mają znaczenie dla samopoczucia i energii. Jeśli zastanawiasz się, jakie suplementy na masę warto stosować, to cynk jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem.

2. Magnez

Kolejnym, ważnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu minerałem, jest magnez. Na co wpływają suplementy na masę z jego dodatkiem? Tego typu preparaty wzmacniają między innymi działanie mięśni i poprawność przemian energetycznych. Magnez wraz z cynkiem umożliwia syntezę białka, również mięśniowego. Jego poziom ma istotny wpływ na siłę skurczu mięśni.

Niedobory magnezu przyczyniają się do ich osłabienia, co sprawia, że trening nie przynosi pożądanych efektów. Zasadowy charakter magnezu sprzyja utrzymaniu równowagi elektrolitowej, bardzo ważnej podczas aktywności. Minerał ma również istotne znaczenie dla ogólnego samopoczucia i odczuwanego poziomu energii. Jego niedobór skutkuje między innymi nadmierną podatnością na stres, zmęczeniem czy bezsennością. Jeśli zastanawiasz się jakie suplementy na masę, pomogą zoptymalizować efekty treningu, to magnez z pewnością jest jednym z nich.

3. Aminokwasy

Aminokwasy są niezbędnym składnikiem do budowy i regeneracji mięśni. Do optymalnego funkcjonowania ciało potrzebuje różnych aminokwasów. Część z nich jest produkowana przez organizm, inne muszą być dostarczone z zewnątrz. Jakie suplementy na masę zawierają tego typu składniki?

Szczególnie warte uwagi są gotowe mieszanki, dedykowane osobom aktywnym. Takie rozwiązanie umożliwia dostarczenie organizmowi zróżnicowanych substancji w optymalnej dawce. Dzięki produktom tego typu nie musisz kupować każdego preparatu osobno. Jakie suplementy na masę warto wybrać z tej kategorii? Ciekawą, godną polecenia mieszanką jest propozycja firmy Akuna – AkuSport. To płynny zestaw aminokwasów, w którym znajdziesz między innymi L-glutaminę, L-walinę czy L-leucynę. Produkt wzbogacony jest również składnikami takimi jak żeń-szeń, acerola i D-ryboza.

Mamy nadzieję, że nasz tekst dostarczył Ci interesujących informacji i wiesz już jakie suplementy na masę warto stosować. Jeśli szukasz tego typu produktów, sprawdź ofertę naszego sklepu. W asortymencie znajdziesz zarówno preparaty z cynkiem i magnezem, jak i wieloskładnikowe rozwiązania dla osób aktywnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl