Methylo Folian Quatrefolic

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 39,90 zł 39.90
ilość szt.
Zyskujesz 39 pkt [?]

towar niedostępny

Ocena: 5
Producent: Aliness
Kod produktu: 231

Opis

METHYLO FOLIAN 600 µg marki ALINESS to naturalne źródło folianu w opatentowanej postaci Quatrefolic

Główne zalety produktu:

  • w 100% naturalna postać folianu o najwyższej bioaktywności
  • aż 100 kapsułek (wystarczy na ponad 3 miesiące stosowania)
  • wysoka skuteczność dzięki opatentowanej postaci Quaterfolic
  • optymalna dawka zapewniająca efektywne działanie

Suplementacja folianów jest rekomendowana w okresie ciąży, jak również w czasie laktacji, dla niemowląt i małych dzieci. Polecana jest również osobom dorosłym, a szczególnie w podeszłym wieku.

Jak działają foliany:

Przyczyniają się do prawidłowego rozwoju płodu. Najnowsze badania wykazały iż niski poziom spożywanych folianów podnosi ryzyko wystąpienia powikłań okołoporodowych. Methylo Folian jako źródło 5-MTHF jest źródłem odżywczej i aktywnej formy folianów zarówno przed poczęciem jak i w dalszym procesie ciąży oraz karmienia.

Idąc dalej folian pełni bardzo ważną rolę w okresie rozwoju komórek ludzkich, natomiast jego niedobór może spowodować ogólne spowolnienie procesu wzrostu. Folian ma właściwości zapobiegawcze stanom chorobowym, np. anemii

Folian odgrywa ogromną rolę w produkcji najważniejszych neuroprzekaźników w mózgu, co za tym idzie działa antydepresyjnie, zatem przyjmowanie Methylo Folianu może być skuteczne w poprawie nastroju, oraz zmniejszeniu uczucia zmęczenia czy znużenia.

Dla osób starszych przyjmowanie Methylo Folianu pełni ważną funkcję, gdyż z czasem poziom homocysteiny we krwi podnosi się a jej metabolizm zależy od folianu. Niedobór folianu jest jednym z czynników które prowadzą do spadku funkcji poznawczych i rozwijającej się demencji. Suplementacja folianu może przyczynić się więc do lepszego funkcjonowania mózgu oraz sprawności umysłowej.

Quatrefolic®, najbardziej przyswajalna biologicznie forma folianu,

może być najlepszym wyborem, jeśli chodzi o suplementację aktywnego folianu w celu wspomagania i regulowania cyklu metylacji. (7,8).

Przyjmowany przez nas folian w znacznej większości ma swoje źródło w sztucznej wersji kwasu foliowego zawartego w suplementach jak również dodawanego do żywności. Problem polega na tym, że są to formy nieaktywne i aby stać się skuteczne muszą zostać metabolizowane w organizmie do postaci 5-methylotetrahydrofolianu. Dzisiaj wiadomo już, że nawet osoby przyjmujące kwas foliowy mogą mieć nadal jego poważne niedobory z powodu dużych różnic związanych przekształcalnością kwasu w jego bioaktywną formę.

Quatrefolic® - TO AKTYWNA I NATURALNA FORMA FOLIANU

Quatrefolic® przenika przez barierę żołądkową i jest wchłaniany głównie w jelicie cienkim przez mechanizm nośników. Dzięki temu że nośnik nie jest nasycony Quatrefolic® ma lepsze wchłanianie.
Nowe badanie opublikowane w 2014 roku wyraźnie wskazało, że 86% kwasu foliowego w żyle wrotnej wątrobowej jest niezmetabolizowane, przy czym prawie całość naturalnego folianu zostaje przekształcona prawidłowo.

Quatrefolic® - BIODOSTĘPNOŚĆ

Przy doustnym podaniu składnika aktywnego jego dostępność biologiczna jest w głównej mierze zależna od jego rozpuszczalności, ponieważ jego wchłanianie następuje po dyspersji i rozpuszczeniu w płynie w jelitach. Quaterfolic charakteryzuje się wysoką rozpuszczalnością w wodzie dzięki czemu jest doskonale wchłaniany przez komórki błony śluzowej, które ułatwiają dostęp do krążenia i krwi.

Quatrefolic® - STABILNOŚĆ

Formuła Quaterfolic wykazuje nadzwyczajną, długotrwałą stabilność chemiczną, która nawet po wielu miesiącach gwarantuje całkowicie niezmienioną czystość i redukcję z analizy po osiemnastu miesiącach niższą niż 1%. Umożliwia to bezproblemowe przechowywanie i stosowanie preparatu. Wartość pH Quatrefolic po rozpuszczeniu jest neutralna co zapewnia wysoką stabilność cząsteczce i chroni ją przed degradacją hydrolityczną.

Stabilność Quatrefolic® w formie proszku była badana zgodnie z wytycznymi ICH (Międzynarodowa Rada Harmonizacji Wymagań Technicznych dla Rejestracji Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi) zarówno w temperaturze pokojowej, jak i w innych warunkach przechowywania próbek w hermetycznych pojemnikach, chroniących przed światłem, oraz z pomiarem czystości i wyniku w różnych punktach.

Firma Medicaline celowo zdecydowała o przeprowadzeniu badań stabilności Quatrefolic® zgodnie z najsurowszymi wytycznymi, wymaganymi specjalnie dla składników farmaceutycznych, gwarantującymi niezależne i wiarygodne kryteria w celu złożenia oświadczenia o długotrwałej stabilności chemicznej wobec swoich klientów.

Składnik liofilizowany może być stosowany bez szczególnych i restrykcyjnych warunków, łatwo łączony z innymi składnikami i rozczynnikami, i może być przechowywany w temperaturze pokojowej zamiast w 2–8°C, jak wcześniejsza pochodna folianu.

Ogólny wpływ na nasze zdrowie i działanie Quatrefolic :

W 2014 roku Komisja Europejska zatwierdziła stosowanie Quatrefolic® w Unii Europejskiej jako Nowy Składnik Żywności. W 2015 roku został oficjalnie zmieniony Załącznik II do Dyrektywy 2002/46/WE — włączono Quatrefolic®, który może być stosowany do produkcji suplementów diety sprzedawanych we Wspólnocie Europejskiej

Oto  działanie folianów na nasze zdrowie, które zostało opublikowane przez Europejską Agencję ds. Żywności (EFSA):
- przyczyniają się do prawidłowej produkcji krwi
-  wspomagają syntezę aminokwasów
- uczestniczą w procesie dzielenia się komórek
-  powodują obniżenie poczucia zmęczenia i znużenia
- wspomagają procesy poznawcze
-  utrzymują funkcje psychologiczne na prawidłowym poziomie
- pomagają w utrzymywaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny
- wspomagają układ odpornościowy
- przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży

Methylo Folian 5-MTHF 600 µg
100 kapsułek VEGE

Składniki

Dzienna porcja (1 kapsułka)

RWS*%/dzienna porcja

L-metylofolian wapnia (5-MTHF)
w tym kwas foliowy

1081 µg

600 µg

 

300%

 *RWS: dzienna referencyjna wartość spożycia dla dorosłych. Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ/ 2000 kcal).

Składniki: substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, L-metylofolian wapnia 5-MTHF (sól glukozaminy), substancja glazurująca (otoczka kapsułki): hydroksypropylometyloceluloza.

Zalecane spożycie: 1 kapsułka dziennie, w trakcie posiłku.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl