Altrient C to, co najlepsze z witaminy C

Altrient C to, co najlepsze z witaminy C

O tym, dlaczego witamina C – czy raczej: regularne dostarczanie organizmowi odpowiednio dużych dawek tej witaminy – ma wprost zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, nie musimy chyba nikomu przypominać.

Witamina C ma kluczowe znaczenie dla wielu procesów zachodzących w organizmie. Ma silne działanie antyoksydacyjne, a zatem spowalnia procesy starzenia i niszczenia ciała poprzez zapobieganie namnażaniu się wolnych rodników. Bierze udział w usuwaniu z organizmu toksycznych substancji, wspomaga prawidłowe działanie wszystkich układów, poprawia odporność, przyspiesza regenerację… Jej funkcji jest tak wiele, że można by je wymieniać naprawdę długo! Co naturalnie nasuwa pytanie: jeżeli przyjmowanie dużych dawek witaminy C jest tak ważne, to skąd tę witaminę wziąć?

Forma ma kolosalne znaczenie

W przypadku większości witamin i minerałów forma, w jakiej się je przyjmuje, jest tak naprawdę ważniejsza niż dawka. Dlaczego? Ponieważ wybierając taką postać danego składnika, która ma dobre wchłanianie, nawet przyjmując preparat o niższej dawce, ostatecznie dostarczymy sobie go więcej, niż gdybyśmy wybrali taki o wysokiej dawce, ale znikomym wchłanianiu. W przypadku witaminy C, na którą zapotrzebowanie jest bardzo duże, ma to szczególne znaczenie: dlatego właśnie polecamy jej liposomalną formę.

Czym są liposomy i do czego są nam potrzebne?


             Kup w sklepie Najlepsze Suplementy: Altrient C (30 saszetek), 194 zł

Liposomy, czyli komórki tłuszczowe, otulają cząsteczki witaminy, co ułatwia jej wchłanianie, jednocześnie minimalizując ryzyko wystąpienia jakichkolwiek nieprzyjemnych skutków ubocznych. Dzięki liposomalnej formie specyficznej dla preparatu Altrient C, zamkniętego w charakterystycznych saszetkach, nawet 98% zawartej w nim witaminy C jest dostarczane do komórek organizmu. Dzięki temu ma ona szansę zadziałać nie tylko silniej, ale także szybciej i skuteczniej.

Witamina witaminie nierówna

Istnieje kilka znanych postaci witaminy C. Choć wszystkie są tą samą substancją, mają różne właściwości i działanie. Gdy zależy nam na maksymalnym wchłanianiu i skuteczności, nie ma lepszego wyboru niż L-askorbinian sodu, czyli właśnie taki rodzaj witaminy C, jaki zamknięty jest w preparacie Altrient C. Wchłania się on znacznie szybciej niż typowy kwas askorbinowy, a do tego ma odpowiednie pH, dzięki któremu nie zakwasza organizmu i nie wywołuje dolegliwości żołądkowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl