Cukrzyca - Wspomaganie leczenia

Cukrzyca - Wspomaganie leczenia

Cukrzyca wiąże się z podwyższoną ilością cukru we krwi. Główną przyczyną jej powstawania są zaburzenia działania insuliny. Hormon ten jest odpowiedzialny za poprawne stężenie glukozy we krwi  – gdy przestaje poprawnie działać, w krwi zbiera się nadmiar cukrów, który nieleczony może doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych a w kolejnych etapach postępowania choroby uszkodzenia serca, nerek, płuc czy wzroku. Te szkodliwe cząsteczki cukrów stanowią produkt uboczny codziennego życia i przyśpieszają proces starzenia się na poziomie komórkowym zwiększając tym samym ryzyko występowania chorób. Z powodu braku insuliny w organizmie utrudnione jest przechodzenie glukozy z krwi do komórek. Dlatego jednym z głównych objawów  cukrzycy jest bardzo wysokie stężenie glukozy we krwi. Jako niewykorzystana gromadzi się ona w nadmiarze również w innych płynach oraz w przestrzeni międzykomórkowej. Cukrzyca jest przewlekłym schorzeniem, którego przyczyną jest zaburzenie wydzielania insuliny. Za mała ilość insuliny w organizmie powoduje zaburzenia w zakresie wykorzystania glukozy przez komórki organizmu, co powoduje zwiększenie stężenia glukozy we krwi (hiperglikemię) oraz wydalanie glukozy wraz z moczem. Źywność zawiera trzy główne kategorie składników odżywczych: białko, tłuszcz i węglowodany. Głównym składnikiem odżywczym, który wpływa na poziom cukru we krwi, są węglowodany.
‍Dla osób z cukrzycą ważne jest, aby znać ilość węglowodanów we wszystkich spożywanych pokarmach i napojach. Pierwszymi objawami cukrzycy jest zmęczenie, senność – czynniki, których powodem może być również stres, za duża ilość pracy. Nie warto jednak ich lekceważyć i udać się na wizytę kontrolną do lekarza. Kolejnymi dolegliwościami z jakimi możemy mieć do czynienia są: brak koncentracji, zwiększony apetyt, wypadanie włosów,  Najbardziej charakterystycznymi objawami cukrzycy jest wielomocz, który objawia się częstym oddawaniem moczu wraz z którym wydalana jest glukoza. Objaw ten nazywany jest potocznie cukromoczem.

Morwa Biała z Cynamonowcem oraz Chromem

Morwa Biała Medica z cynamonowcem i chromem to suplement diety dla osób dorosłych, polecany przede wszystkim tym, którzy dbają o ilość cukrów przyjmowanych wraz z pożywieniem.
Utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała oraz wspomaga odchudzanie. Ekstrakt z morwy białej przyczynia się również do utrzymania równowagi metabolizmu węglowodanowego w organizmie.
Ekstrakt z kory cynamonowca pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi i prawidłową wagę.
Chrom pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania: 1-4 tabletki przed posiłkiem popijając wodą.

Biochelat Zn-Mn-Cr 150ml Invex

Preparat stworzony dla osób z niedoborem cynku, miedzi i chromu. Wzmacnia odporność, oddziałuje w sposób szczególny na problemy ze skórą, oraz aktywnie działa na włosy.(wzmacniając je i chroni przed wypadaniem). Ze względu na zawartość chromu polecany jest również przy walce z nadwagą oraz osobom chorym na cukrzycę.
Biochelat to produkt który powinien znaleźć również swoje zastosowanie w trybie życia osób aktywnych fizycznie, jak również osób starszych by wzmocnić osłabiony organizm.

Kwasy Omega 3

 

Super Omega 3 EPA zawiera kwasy tłuszczowe będące jednymi z czterech podstawowych tłuszczów, które organizm wchłania z pokarmu. Kwasy tłuszczowe Omega 3 potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu, szczególnie korzystnie wpływają na układy krążenia i nerwowy. Wspomagają też w walce z cukrzycą.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl