Glutation: potężny i nieznany

Glutation: potężny i nieznany

Chyba każdy słyszał o przeciwutleniaczach takich jak witamina E, witamina C czy beta-karoten – a glutation, substancja o co najmniej równie mocnym działaniu, pozostaje szerzej nieznana. Prawdopodobnie nigdy nawet nie słyszałeś jego nazwy, prawda?

Trudno powiedzieć, dlaczego glutation, jeden z najsilniejszych antyoksydantów występujących w naturze, nie cieszy się większą sławą. Najwyższa pora nadrobić tę zaległość: oto wszystko, co musicie wiedzieć o tej substancji!

Glutation a stres oksydacyjny

Stres oksydacyjny, czyli reakcja organizmu na pojawienie się dużej ilości wolnych rodników, jest bardzo niebezpiecznym stanem. Nie tylko sprzyja powstawaniu chorób, ale także przyspiesza proces starzenia się (degeneracji) organizmu. Glutation i enzymy mu pokrewne przeciwdziała namnażaniu się wolnych rodników, zapobiegając negatywnym skutkom stresu oksydacyjnego. Nie jest to jednak jedyna ważna funkcja glutationu: wspiera on także układ immunologiczny, dbając o odpowiednio szybkie tempo reakcji na infekcje, a także bierze udział w procesie odtruwania organizmu. Nietrudno więc domyślić się, że niski – zbyt niski – poziom glutationu może z czasem dać rezultat w postaci występowania niebezpiecznych stanów obniżenia odporności i ogólnego osłabienia organizmu. Niedobór glutationu może też prowadzić do chorób oczu, schorzeń układu immunologicznego i nieprawidłowego funkcjonowania innych układów, a nawet do zaburzeń psychicznych.

Źródła glutationu

Podstawowym problemem z glutationem jest jego słaba przyswajalność: trzeba starannie dobranych suplementów albo dużej ilości zawierających pokarmów odpowiednie składniki (glutation jest dość prostą cząsteczką złożoną z glicyny, glutaminy i bogatej w siarkę cysteiny), żeby utrzymywać jego pożądane stężenie w organizmie. Jakie to pokarmy? Przede wszystkim warzywa zielone lub zawierające związki siarki: brukselka, brokuły, czosnek, jarmuż, cebula, szpinak, kapusta. Ponadto warto sięgnąć po rośliny bogate w tłuszcze, na przykład orzechy (zwłaszcza włoskie) i awokado.

Kup w Najlepsze Suplementy: Altrient GSH (30 saszetek), 389 zł
Kup w Najlepsze Suplementy: Altrient GSH (30 saszetek), 389 zł

Altrient® GSH: doustny suplement glutationu

Przez długi czas osoby, które musiały suplementować glutation, poddawane były uciążliwej terapii dożylnej. Na szczęście czasy te już minęły: wszystko dzięki Altrientowi® GSH, glutationowi zamkniętemu w liposomach zbudowanych z fosfolipidów, chroniących tę dobroczynną substancję przed zniszczeniem przez soki trawienne. Altrient® GSH to łatwy, wygodny sposób na uzupełnienie poziomu glutationu w organizmie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl