Gotu kola: wielka moc zaklęta w niepozornej roślinie

Gotu kola: wielka moc zaklęta w niepozornej roślinie

To, że dana roślina może wykazywać dobroczynne właściwości, często poznaje się po tym, że jest wyszukiwana i chętnie zjadana przez zwierzęta. Zwierzaki, które instynktownie czują, że coś im służy, traktują roślinę jako przysmak – a ludzie, obserwując zwierzęta i ich szczególne upodobania, natrafiają na zioła, które szybko znajdują zastosowanie w medycynie.


Wąkrota azjatycka - budowa. Źródło: Najlepsze Suplementy

Właśnie tak stało się z wąkrotą azjatycką (Centella asiatica), w języku syngaleskim nazywaną gotu kola, która – zanim kilka tysięcy lat temu zaczęła być wykorzystywana przez naszych odległych przodków – stanowiła jeden z ulubionych przysmaków słoni. Obecnie, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, znajduje szerokie zastosowanie w medycynie tradycyjnej i ziołolecznictwie.

Gotu kola – dlaczego jest wyjątkowa?

Choć na pierwszy rzut oka wygląda dość niepozornie – to nieduże, wątłe listki w kształcie podkowy, bardzo podobne do pospolitego w Polsce kopytnika – wąkrota azjatycka kryje w sobie niezwykłą moc. Wielokrotne badania wykazały i potwierdziły możliwość jej wszechstronnego zastosowania medycznego. Roślinka zawdzięcza to przede wszystkim zawartości pentacyklicznych saponin triterpenowych: substancji, które nadają jej właściwości antybakteryjne, przyspieszające gojenie ran oraz korzystne dla prawidłowego działania układu pokarmowego, sercowo-naczyniowego i nerwowego.

Zastosowanie wąkroty azjatyckiej

Wszystko to brzmi bardzo abstrakcyjnie – a jakie są w takim razie realne działania rośliny gotu kola? Można je długo wymieniać! Wąkrota:

  • ułatwia i przyspiesza gojenie się ran, jednocześnie działając antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie;
  • wspomaga syntezę kolagenu, co poprawia wydajność układu ruchowego i zapobiega degeneracji stawów, a także przyspiesza proces gojenia po kontuzji;
  • korzystnie wpływa na wygląd skóry, paznokci i włosów, poprawiając syntezę kwasu hialuronowego (jednego z najważniejszych czynników odpowiadających odpowiadających za nawilżenie tych tkanek
  • wzmacnia naczynia krwionośne, co dodatnio wpływa na stan całego układu krążenia;
  • przyspiesza gojenie wrzodów żołądka;
  • poprawia nastrój, a jednocześnie ułatwia koncentrację, uczenie się i zapamiętywanie. Łagodzi także stany depresyjne.

 

Kup w Najlepsze Suplementy: Gotu Kola (100 kapsułek), 51 zł

Kup w Najlepsze Suplementy: Gotu Kola (100 kapsułek), 51 zł

Jak stosować preparaty z gotu kola?

Dostępny w naszym sklepie preparat Gotu Kola firmy Nature's Sunshine jest bardzo wygodny w stosowaniu: dla osiągnięcia optymalnych rezultatów wystarczy przyjmować jedną kapsułkę dziennie, w trakcie posiłku. Najlepiej robić to w godzinach porannych albo popołudniowych, ponieważ ze względu na swoje pobudzające działanie gotu kola może powodować problemy z zaśnięciem. Preparatu nie powinny przyjmować kobiety w ciąży i karmiące piersią.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl