Jak Zapobiec Demencji

Jak Zapobiec Demencji

We wszechświecie jest co najmniej 2 biliony galaktyk. Typowa galaktyka zawiera min.10 milionów gwiazd. Ile jest gwiazd w kosmosie? Kto policzy dostanie od firmy upominek.

Trudno nam zadbać o gwiazdy ale możemy  zadbać o własny mózg . Mózg ludzki waży ok.1500 gramów i zawiera około tryliona komórek nerwowych z czego 100 miliardów to neurony-komórki aktywne. Każda może utworzyć ok. 20 tysięcy nowych połączeń. Czyli pojemność naszego mózgu jest praktycznie nieograniczona.

Czym wcześniej zaczniemy dbać o własny umysł tym później zacznie się starzeć i tym dłużej będziemy sprawni umysłowo i mieli dobrą pamięć.

Mamy nie jeden a trzy mózgi. Gadzi to ośrodek pierwotnych instynktów, Ssaczy to ośrodek emocji i uczuć oraz Kore mózgową  która jest ośrodkiem myślenia. Mamy dwie półkule: lewą która odpowiada za pamięć krótkoterminową oraz prawą odpowiadającą za pamięć długoterminową. Komunikują się poprzez system 300 milionów neuronów.

Ludzki mózg starzeje się tak samo jak reszta ciała. Jednak o ile zmarszczki na skórze czy gorzej działająca wątroba nie pogarszają w znaczący sposób jakości naszego życia, to starzenie się mózgu może bardzo je utrudnić, a nawet uniemożliwić samodzielne funkcjonowanie. Z wiekiem bowiem pogarsza się pamięć, zdolności poznawcze, umiejętność kojarzenia faktów.

A do tego żyjemy coraz dłużej, a więc coraz więcej osób doświadcza tych niekorzystnych objawów - od lekkich problemów z pamięcią aż po pełnoobjawową chorobę Alzheimera czy inne postaci otępienia starczego, które praktycznie wyłączają starszego człowieka z normalnego życia. I takich osób będzie coraz więcej. Jak wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia “Dementia: a public health priority” z 2012 roku, do roku 2050 liczba chorych na demencję potroi się i będzie wynosiła 135 milionów.

Nic więc dziwnego, że naukowcy usilnie poszukują metod opóźnienia tych niekorzystnych zmian. Bo choć nie da się im całkowicie zapobiec ani ich wyleczyć, można znacznie opóźnić pojawienie się poważnych problemów w funkcjonowaniu mózgu. I tu możemy wziąć sprawy w swoje ręce, bo wciąż jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania demencji są ćwiczenia umysłowe. Tak jak ćwiczenia ciała pomagają mu zachować sprawność, tak gimnastyka mózgu odmładza komórki nerwowe i pozwala zachować bystry umysł do późnej starości. Można uczyć się języków obcych, można rozwiązywać krzyżówki, wreszcie można skorzystać z gier umysłowych przygotowanych przez specjalistów.

Mózg składa się z komórek nerwowych, łączących je włókien i wpierających je komórek glejowych.
Liczba neuronów w korze mózgowej to 19,3 miliarda u Kobiet, 22,8 miliarda u mężczyzn. Różnica 16% wynika z różnic w wielkości mózgów kobiet i mężczyzn i nie towarzyszą temu żadne różnice w sprawności. Choć można się pokusić o stwierdzenie, że mężczyźni mają mózgi większe a kobiety mózgi wydajniejsze - po prostu 😊

Co powinniśmy używać  aby odsunąć w czasie starzenie mózgu ?

Immune Formula

Jest to mieszanka naturalnych składników opracowana specjalnie pod kątem optymalnego wspomagania systemu immunologicznego. Dodatkowo zawiera silne antyoksydanty wzmacniającego całe ciało. Immune Formula to połączenie beta-glukanu, arabinogalaktanu, colostrumu, grzyba Cordyceps (maczużnika), grzyba Reishi, grzyba Maitake.

Stosowanie:  profilaktyczne – 1 kapsułka dwa lub trzy razy dziennie pomiędzy posiłkami; w okresach zwiększonego obciążenia systemu odpornościowego – 6–10 kapsułek dziennie.

 Opakowanie: 90 kapsułek.

Gotu Kola

Działa uspokajająco na ośrodkowy układ nerwowy, zalecana jest przy schorzeniach psychicznych, schizofrenii, epilepsji, zaburzeniach nerwowych. Ułatwia krążenie w mózgu i zabezpieczenie jego tlenem, wzmacniając w ten sposób zdolności umysłowe, przyspiesza procesy myślenia, poprawia pamięć, polepsza potencję, łagodzi ból głowy. Ma efekt gojenia ran, ma  właściwości moczopędne i przeciwbólowe. Normalizuje czynności ośrodkowego układu nerwowego, wspomaga pracę mózgu, poprawia pamięć.

L-treonian magnezu


Wszyscy mamy podobną ilość neuronów. To, co nas będzie wyróżniać i wpływać na nasze zdolności i efekty to liczba i siła połączeń między komórkami nerwowymi.

  • Silniejsze połączenia zwiększają szanse na lepsze wyniki uczenia się.
  • Najwięcej bodźców dopływa do mózgu z oczu- dlatego warto wykorzystywać drugi kanał kodowania informacji- do werbalnego dołóż wizualny- zwiększysz, rozszerzysz szlaki podążania impulsów po mózgu.
  • Jeżeli mózg przekształca wejście rzędu 100 MB/s w wyjście rzędu 50 MB/s to świadome, celowe kierowanie uwagą pozwoli na dostarczanie do mózgu precyzyjnych i potrzebnych informacji.

Alpha GPC

Inaczej alfosceran choliny jest formą witaminy B4 (cholina) i charakteryzuje się wysoką biodostępnością.  Ma właściwości nootropowe co oznacza, iż przyczynia się do poprawy zdolności wysiłkowych i kognitywnych. Ma również potencjał do profilaktycznej pomocy wobec choroby Alzheimera. Zażywając ten suplement możemy liczyć, iż przyczyni się on do poprawy działania naszego mózgu i poprawi zdolności zapamiętywania, skupienie, świadomość oraz kojarzenie faktów. Alpha GPC stanowić będzie zatem doskonałe wsparcie zarówno dla osób spędzających dużo czasu przy biurku jak również dla sportowców.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl