Jak oczyścić organizm z toksyn?

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Bóle głowy, wzdęcia, ospałość, osłabiona koncentracja, słaba kondycja skóry, włosów i paznokci świadczyć mogą o zbyt dużym obciążeniu organizmu toksynami. Jeśli odczuwamy podobne objawy, powinniśmy wprowadzić kilka zmian, dzięki którym poczujemy się znacznie lepiej. Jak oczyścić organizm z toksyn w sposób bezpieczny?

Zbilansowana dieta – skuteczny sposób na oczyszczanie organizmu z toksyn

U osoby zdrowej za usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii odpowiedzialne są wątroba, nerki oraz w pewnym stopniu płuca. Jeśli zadbamy o zdrową dietę, nasz organizm doskonale poradzi sobie z redukcją toksyn. W diecie nie powinno zabraknąć źródeł białka, tłuszczów i węglowodanów w odpowiednich dla nas proporcjach. Ogólnie przyjmuje się, że proporcje te wynoszą 25-25-50% dla osoby przeciętnie aktywnej. Należy jednak pamiętać, by źródłem węglowodanów były głównie produkty pełnoziarniste, kasze i warzywa, z kolei tłuszcze roślinne będą znacznie lepszym wyborem niż tłuszcze zwierzęce. Pamiętajmy również, by odpowiednio się nawadniać – 2 litry płynów na dobę stanowi absolutne minimum dla osoby dorosłej.

Unikajmy natomiast diety eliminacyjnej – np. białkowej, która odwraca proces detoksykacji. Niezalecane są również głodówki, restrykcyjnie ograniczające podaż kalorii. Aby skutecznie oczyścić organizm z toksyn należy tymczasowo całkowicie zrezygnować z produktów wysokoprzetworzonych – fast foodów, słodyczy i dań instant. Ważny jest również ruch, szczególnie aktywność na świeżym powietrzu dotlenia wszystkie komórki naszego organizmu, dzięki czemu ten lepiej radzi sobie z usuwaniem niechcianych produktów przemiany materii.

Suplementy na oczyszczanie organizmu z toksyn

W walce o zdrowie i samopoczucie warto sięgnąć po dobrej jakości suplementy diety. Wśród nich znajdziemy również te, które pomogą nam zredukować ilość toksyn w organizmie i odciążyć wątrobę, by ta pracowała wydajniej. Jeśli nasz organizm jest zakwaszony (np. po diecie bogatej w tłuszcze trans), wspomóżmy się probiotykami. Z kolei osoby aktywne powinny sięgnąć po suplement, który oczyszcza organizm z toksyn – np. Zielone oczyszczanie Fitness&Sport, który wspiera mięśnie i pozostałe tkanki w regeneracji po wysiłku fizycznym.

Sprawdź naszą ofertę suplementów, wspomagających oczyszczanie organizmu i uzupełnij o jeden z nich zdrowy styl życia – rezultaty naprawdę miło Cię zaskoczą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl