Kolagen na włosy – właściwości i działanie naturalnego kolagenu

Kolagen na włosy – właściwości i działanie naturalnego kolagenu

Przesuszone włosy pozbawione blasku, rozdwajające się końcówki, a także nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym boryka się wiele osób. Nierzadko problemy te związane są z dietą ubogą w witaminy i minerały, innym razem przyczyną może być niewłaściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy. Osłabienie struktury włosa dość często ma swoje źródło w niedoborach kolagenu. Dowiedz się, jaką rolę w naszym organizmie odgrywa kolagen, jak działa kolagen na włosy i dlaczego warto sięgać po preparaty kolagenowe najwyższej jakości.

Kolagen w organizmie człowieka – jaką rolę pełni?

Kolagen jest najważniejszym białkiem strukturalnym w ludzkim organizmie. Znajduje się we włosach, paznokciach, skórze, kościach, zębach i wielu innych tkankach. Wydzielany jest głównie przez fibroblasty, jednak z czasem synteza kolagenu spowalnia, a mechanizmy odpowiedzialne za jego destrukcję przyspieszają. Dzieje się tak mniej więcej od 25. roku życia, a niedobory kolagenu mogą być dodatkowo intensyfikowane przez zaburzenia hormonalne, nadmierną aktywność fizyczną czy niekorzystne warunki, np. upały. Niedobory kolagenu skutkują pogorszeniem stanu włosów, skóry, paznokci, kości, stawów, ścięgien – prowadzą więc nie tylko do niekorzystnych skutków dla urody, ale również dla zdrowia.

Kolagen na włosy – kosmetyki czy suplementy diety?

Zauważając niepokojące symptomy dotyczące stanu włosów, powinniśmy sięgnąć po wysokiej jakości suplementy. Wśród nich jest kolagen – białko to jest najważniejszym składnikiem budulcowym naszych włosów. Należy jednak zwrócić uwagę na jakość preparatów, które często są całkowicie nieskuteczne. W naszej ofercie dostępny jest kolagen na włosy Colwayliofilizowany hydrat rybiego kolagenu o najskuteczniejszym działaniu wzmacnia cebulki, dzięki czemu włosy przestają wypadać.

Z kolei stosując kolagenowe kosmetyki, pielęgnujemy włosy na całej długości. Produkty te pozwalają odzyskać włosom blask, nawilżają je i sprawiają, że lepiej się układają. Ponadto regulują pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu skóra głowy i włosy odzyskują równowagę.

Wybierając kolagen Colway, masz pewność, że sięgasz po produkty najwyższej jakości – dobry skład, skuteczność i brak skutków ubocznych w ich stosowaniu wyróżniają je spośród innych konkurencyjnych preparatów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl