Najlepsze suplementy diety na energię i witalność

Najlepsze suplementy diety na energię i witalność

Coraz mniej energii, osłabiona odporność, utrata jędrności skóry, zaburzenia koncentracji, coraz mniejsze libido to tylko niektóre z oznak starzenia się organizmu. Objawy te mogą występować u każdego z nas w różnym czasie – po 50. lub 60. roku życia, a w skrajnych przypadkach nawet już po „czterdziestce”. Obciążenie obowiązkami, stres i dieta mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Jeśli więc odczuwamy powyższe symptomy, powinniśmy dokonać kilku – choćby niewielkich – zmian w naszym życiu. Z pomocą przychodzą nam również suplementy diety na energię i witalność.

Czy po „trzydziestce” zwalnia nasz metabolizm? Co jest odpowiedzialne za energię i witalność u osób dojrzałych?

W prasie czy Internecie często można przeczytać, że po 30. roku życia nasz metabolizm zwalnia, co przekłada się przede wszystkim na większe trudności w utrzymaniu prawidłowej masy ciała bądź jej redukcji. Badania jasno wykazały jednak, że po „trzydziestce” zwalniamy my, a nie nasz metabolizm.  Coraz więcej obowiązków, a zarazem coraz więcej udogodnień (samochód, możliwość zakupów online) sprawia, że rzadziej wybieramy ruch, a częściej łatwiejsze i wygodniejsze rozwiązanie.

Prawdą jest jednak fakt, że wraz z wiekiem nasz organizm ma utrudnione zadanie – składniki odżywcze, witaminy i minerały przyswajają się coraz słabiej, a pewne składniki budulcowe, jak kolagen czy kwas hialuronowy, syntezowane są w naszym organizmie w mniejszych ilościach. Dlatego właśnie walka z oznakami starzenia powinna przebiegać na dwóch frontach:

  • zmiana stylu życia – wprowadzajmy zmiany stopniowo; w jednym miesiącu zacznijmy więcej spacerować, w drugim ograniczmy fast-foody, a w trzecim zamieńmy krótkie spacery na dłuższe wędrówki po parku lub lesie
  • suplementacja – odpowiednie suplementy diety na energię i witalność pomogą nam pozbyć się niedoborów

Kompleksowe suplementy diety na energię i witalność – po jakie produkty sięgnąć?

Gdy odczuwamy ogólne osłabienie i pogorszenie samopoczucia, warto sięgnąć po kompleksowy suplement na energię i witalność – Lancelot Energia Siła Witalność zawiera między innymi:

  • ginko biloba – na pamięć i koncentrację
  • żeń-szeń – zwiększa sprawność umysłową, poprawia libido
  • guarana – dodaje energii
  • cynk – łagodzi objawy osteoporozy; ma wpływ na płodność u kobiet, podnosi poziom testosteronu, przeciwdziała prostacie
  • L-arginina oraz L-cytrulina – aminokwasy, które poprawiają zdolności regeneracyjne po wysiłku, zwiększają sprawność fizyczną
  • witamina E – działa zbawiennie na skórę

Osoby, które cierpią na konkretne objawy starzenia się organizmu, powinny sięgać po suplementy, celujące w ich problem. Jeśli więc do aktywności zniechęca nas ból kolan lub innych stawów, powinniśmy zastosować chondroitynę – suplementacja redukuje ryzyko chorób zwyrodnieniowych, wspomaga produkcję mazi stawowej, zmniejsza dolegliwości bólowe i ułatwia powrót do aktywnego życia.

Nasz organizm potrzebuje bodźców – aktywność fizyczna oraz umysłowa powinna być jednak dostosowana do naszych możliwości. Jeśli mieliśmy długą przerwę w treningach, zacznijmy od mniej forsownych ćwiczeń, pamiętając o rozgrzewce, rozciąganiu oraz piciu wody. Dzięki temu unikniemy przeciążeń, kontuzji i przemęczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl