VitaMK7: dla zdrowych kości

VitaMK7: dla zdrowych kości

Wszyscy wiemy, że witaminy są ważne, i że powinniśmy dostarczać naszym organizmom odpowiednie ich ilości. Ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, że witamina witaminie nierówna, bo jej skuteczność zależy nie tylko od dawki, ale także od rodzaju?

Od tego, jaki rodzaj danej witaminy znajduje się w przyjmowanym przez nas preparacie, w znacznej mierze zależy, czy - i jak! - ten składnik odżywczy spełni swoją funkcję. Nie inaczej jest z witaminami K i D, jednymi z najważniejszych dla naszego zdrowia.

Do czego służą witaminy K2 i D3?

Witaminę D3 znamy wszyscy: to ta, która powstaje w naszym organizmie głównie na skutek działania promieni słonecznych na skórze, a częściowo także przyjmowana jest z pożywieniem. Jest odpowiedzialna za zdrowie i wytrzymałość kości i zębów, odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu mięśni i poprawia odporność organizmu, ale ma też niebagatelny wpływ na czynności neurologiczne: jej niedobór może objawiać się między innymi depresją i trudnościami z koncentracją. W "niedoświetlonych" krajach, takich jak Polska, witaminę D3 powinni suplementować wszyscy, zwłaszcza jesienią i zimą. Witamina K2 z kolei to forma witaminy K, która wspomaga wchłanianie wapnia, a zatem nie tylko zapewnia nam mocne kości, ale też zapobiega wapnieniu tętnic, które jest jedną z głównych przyczyn zawału.

Witamina K2: czym różni się od K1?

Kup w NajlepszeSuplementy.pl: Aliness Witamina K2 MK-7 100 µg z Natto + D3 (60 kapsułek), 49,90 zł
Kup w NajlepszeSuplementy.pl: Aliness Witamina K2 MK-7 100 µg z Natto + D3 (60 kapsułek), 49,90 zł

Wspomnieliśmy już, że nie każda forma witaminy ma taką samą wartość. Od wariantu witaminy zależy nie tylko skuteczność jej działania, ale także jej przyswajanie przez organizm. W przypadku witaminy K mamy do czynienia z dwiema najważniejszymi występującymi w pożywieniu formami: K1 (filochinon) i K2 (menachinon). K1 w dużych ilościach występuje w zielonych warzywach liściastych, takich jak szpinak czy jarmuż, K2 natomiast odkryta została w natto, tradycyjnej japońskiej potrawie przyrządzanej z fermentowanych ziaren soi. K2 ma znacznie lepszą biodostępność niż K1, co oznacza, że przyswaja się szybciej i łatwiej, dzięki czemu ma także możliwość skuteczniej i silniej zadziałać na organizm, szybciej zlikwiduje też niedobory. 

Witamina K2 w opatentowanej postaci VitaMK7 (MK to skrót od menachinon-7) to naturalna, najłatwiej przyswajalna forma tej witaminy dostępna na rynku.

K2 + D3 = zdrowe kości!

Kup w NajlepszeSuplementy.pl: K2 FORTE MK-7 200 µg z natto + D3 (60 kapsułek), 64,90 zł
Kup w NajlepszeSuplementy.pl: Aliness VitaMK7 (60 kapsułek), 64,90 zł

Połączenie wysokiej dawki witaminy D3 oraz łatwo przyswajalnej witaminy K2 w postaci MK-7, unikalne dla preparatu Aliness VitaMK7, który możesz kupić w naszym sklepie, to naturalna recepta na zdrowe, mocne kości. Witamina K2 w postaci VitaMK-7, pozyskiwana z naturalnych źródeł (na drodze biofermentacji przeprowadzanej przez bakterie ze szczepu Bacillus subtilis natto), tworzy harmonijny zestaw z witaminą D3, dzięki czemu oba składniki bardzo dobrze się wchłaniają: tworzą synergię dla Twojego zdrowia!

Jak przyjmować VitaMK7?

Preparat VitaMK7 firmy Aliness należy przyjmować raz dziennie podczas posiłku, nie przekraczając zalecanej dawki dziennej. Jedna kapsułka zawiera 200 mcg naturalnej witaminy K2 i 50 mcg witaminy D3, co pokrywa 100% dziennego zapotrzebowania na te witaminy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl