Ząbki jak perełki: prawidłowa higiena jamy ustnej

Ząbki jak perełki: prawidłowa higiena jamy ustnej

Każdy chciałby mieć piękny, zdrowy i jak najbielszy uśmiech – to dlatego higiena jamy ustnej jest tak ważna! Zaniedbywanie jej może doprowadzić do szeregu problemów zarówno z zębami i dziąsłami, jak i z ogólnym zdrowiem, i to nawet tak poważnych, jak infekcje, choroby serca czy problemy z kośćcem.

Regularne wizyty w gabinecie dentystycznym oraz wyrobienie zdrowych nawyków sprawi, że Twoje zęby będą wyglądały i czuły się świetnie. Oto, o czym należy zawsze pamiętać.

Szczotkowanie, szczotkowanie i jeszcze raz szczotkowanie

Niby wszyscy wiemy, że jest niezbędne, a jednak statystyki pokazują, że blisko 10% Polaków… w ogóle nie myje zębów. Zgroza! Z drugiej strony obsesyjne mycie po każdym posiłku to także przesada: porządne wyszczotkowanie zębów dwa razy dziennie, rano i wieczorem, przez dwie minuty, miękką szczoteczką i pastą z fluorem, w zupełności wystarczy. Pamiętaj, że delikatnie szczotkować należy także język i podniebienie: pozwala to usunąć bakterie wywołujące nieprzyjemny oddech.

Nitkowanie jest nudne, ale ważne

Czyszczenie zębów nicią dentystyczną jest uciążliwe i mało przyjemne, ale pomaga usunąć fragmenty pokarmu mogące zalegać w przestrzeniach międzyzębowych, do których szczoteczka nie może dotrzeć. Warto robić to co najmniej raz dziennie.

Kup w sklepie Najlepsze Suplementy: wapń z muszli ostryg Aliness (100 tabletek), 29,90 zł
Kup w sklepie Najlepsze Suplementy: wapń z muszli ostryg Aliness (100 tabletek), 29,90 zł

Ostrożnie z używkami

Palenie jest złe pod każdym względem – jeśli palisz, rzuć jak najszybciej! Jeśli zależy Ci na pięknym i zdrowym uśmiechu, ogranicz także spożycie cukru (w tym napojów gazowanych), kawy i herbaty: cukier rozpuszcza zęby (całkiem dosłownie – w jamie ustnej zamienia się w kwas, który niszczy szkliwo i sprzyja rozwojowi próchnicy), a kawa i herbata zabarwiają szkliwo na niezbyt atrakcyjny kolor.

Zadbaj o wapń

Wapń jest minerałem kluczowym dla zdrowia kości, ale także zębów – zadbaj o jego solidne porcje w codziennej diecie! Możesz to zrobić, pijąc mleko (krowie albo roślinne fortyfikowane wapniem) oraz jedząc nabiał, brokuły, jarmuż i inne produkty bogate w ten pierwiastek oraz przyjmując suplement diety dostosowany do Twojego wieku i potrzeb.

Kup w sklepie Najlepsze Suplementy: płyn do płukania ust Silor + B Invex Remedies, 128 zł
Kup w sklepie Najlepsze Suplementy: płyn do płukania ust Silor + B Invex Remedies, 128 zł

Zaprzyjaźnij się z dentystą

Wizyta u dentysty raz na pół roku pozwoli wcześnie wykryć wszelkiego rodzaju nieprawidłowości. Nie warto jej unikać!

Używaj płynu do płukania ust

Płyny takie jak Silor + B Invex Remedies pomagają utrzymać w ryzach bakterie występujące w jamie ustnej, jednocześnie odświeżając oddech i wzmacniając zęby. Płyn do płukania ust nie zastąpi podstawowych elementów prawidłowej higieny, takich jak szczotkowanie i nitkowanie zębów czy unikanie szkodliwych pokarmów, ale będzie dla nich świetnym uzupełnieniem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl