Suplementy - ich rola i oddziaływanie na naszą skórę

Suplementy - ich rola i oddziaływanie na naszą skórę

Sięgając po suplementy niejednokrotnie spodziewamy się szybkiego zauważalnego efektu ich działania. Osoby nieświadome, po "wypróbowaniu" przez krótki czas jednego z nich i nie zauważeniu widocznych zmian rezygnują z dalszego ich zażywania. Tymczasem zanim zaczniemy stosować ten czy inny preparat warto uświadomić sobie już na wstępie że:

Suplementy diety wymagają cierpliwości.

Aby kuracja była skuteczna i miała realny wpływ na nasze zdrowie, skórę, paznokcie czy włosy musi być stosowana przez dłuższy okres czasu. Na pierwsze efekty działania suplementów trzeba zwykle czekać kilka miesięcy. Najlepiej można to zobrazować na przykładzie skóry.

Składa się ona z trzech warstw: podskórnej, skóry właściwej i naskórka. Stosując kremy pielęgnacyjne uzyskamy zauważalne zmiany który będą odczuwalne szybciej. Teoretycznie działanie będzie więc skuteczne, jednak nawilżony w ten sposób zostanie wyłącznie naskórek, natomiast nie będzie to miało wpływu na głębokie warstwy skóry. Mimo pięknych reklam z gwiazdami i licznych zapewnień o cudownych działaniach kremów podpartych znanymi celebrytami nikt już chyba nie wierzy, że piękny wygląd zawdzięczają one właśnie temu czy innemu kosmetykowi. Badanie naukowe udowodniły, że stosowanie kremów nie ma żadnego wpływu na stan głębokich warstw skóry, ponieważ nie ma możliwości aby przedostać się do nich z zewnętrznej strony. Jedną z głównych funkcji skóry jest tworzenie bariery ochronnej i nawet stosowanie kremów nasz organizm może uznać za zagrożenie.

Aby zadbać więc o naszą skórę należy działać również od środka. Oczywiście nie powinno się rezygnować z dobrej jakości kremów nawilżających, gdyż stanowią one bezpośrednie ukojenie, jednak co najmniej tak samo ważne jest zadbanie o zdrową dietę oraz odpowiednią suplementację.

Działając kompleksowo, regularnie i przez dłuższy okres czasu zyskamy pewność, że efekty widoczne na naszej skórze, włosach czy paznokciach nie są tylko kosmetyczne, ale wynikają z dobrze odżywionego organizmu. Nasz wygląd, chociażby kolor cery, jest odbiciem naszego stanu zdrowia, warto więc o to zadbać w pierwszej kolejności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl