Onyx Plus Flexi - NA STAWY - Kolagen, Minerały

onyx plus Flexi.jpg
  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 125,00 zł

Cena regularna: 208,33 zł

125.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 208,33 zł
ilość szt.
Zyskujesz 125 pkt [?]

towar niedostępny

Ocena: 5
Producent: Akuna
Kod produktu: 024

Opis

Onyx Plus Flexi

Zdanie eksperta…

Firma Akuna wprowadziła na rynek nowy produkt Onyx Plus Flexi, który przeznaczony jest dla wszystkich osób mających problemy z mięśniami, stawami, brakiem energii czy uczuciem blokowania swobodnego przepływu myśli i wykorzystywania potencjału mózgu.Produkt zawiera minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jak magnez, wapń, zhydrolizowany rybi kolagen, witaminę D3 i kwas hialuronowy. Zawiera także ekstrakty ziołowe – żywicę z Boswellia serrata, korzeń Czarciego pazura i kora Białej wierzby.

dr Jaromir Bertlik, MUDr, N. D.

Działanie Onyx Plus Flexi:

- Odżywia stawy

- Zapobiega skurczom i sztywności mięśni

- Wzmacnia kości (proporcja wapnia i magnezu 1:2 )

- Wpływa pozytywnie na kondycję włosów i skóry

- Łagodzi efekty złamań i uszkodzeń mięśni, stawów, kości, chrząstek.

Jest to wysoko jakościowy produkt przeznaczony w sposób szczególny dla ludzi prowadzących aktywny i intensywny tryb życia, gdzie ruch stanowi podstawę. Samo działanie preparatu wskazuje już na jego przeznaczenie, a więc sportowcy, młodzież potrzebująca solidnej dawki energii, a także ludzie dojrzali, gdzie często stawy wymagają większej uwagi i zaopiekowania. W końcy Onyx Plus Flexi przeznaczony jest również dla wszystkich tych, którzy chcą dbać o odpowiednie odżywianie organizmu.

10 x więcej witaminy D3 + ekstrakty ziołowe

Onyx Plus Flexi (poj. 480 ml): woda, hydrolizowany kolagen rybny (1200 mg), glukonian i mleczan magnezu (magnez - 200 mg), glukonian i mleczan wapnia (wapń - 100 mg), proszek z owocu Czarnego bzu, kwas hialuronowy (12 mg), żywica z Boswellia serrata (10 mg), korzeń Czarciego pazura (6 mg) kora Białej wierzby (0,45 mg), cholekalcyferol (witamina D3 - 25 µg)

*zawartość w 15

ZALECENIA I PRZECIWWSKAZANIA

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia:
dorośli 15 ml dziennie. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Dobrze wstrząsnąć przed użyciem. Stosować kilka godzin przed lub po zastosowaniu leków.

Wskazówki dr. Jaromira Bertlika:
Przy spożywaniu produktów mineralnych lub witaminowych najlepiej wlać po 15 ml każdego z produktów do 1,5 butelki wody i pić w ciągu dnia. Uzyska się optymalny efekt poprzez stopniowe dostarczanie witamin i minerałów do organizmu.


PRZECIWWSKAZANIA: Nie należy stosować u osób z przewlekłymi problemami żołądkowymi i wrzodami żołądka, a także u osób z kamicą żółciową. Nie stosować u osób wrażliwych na salicylan. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie używać w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.

Osad pojawiający się w produktach jest efektem naturalnego procesu wytrącania się składników i nie wpływa na ich jakość i wartość.

Nowa jakość nowa siła !

Co wchodzi w skład Onyx Plus Flexi - dlaczego warto go stosować?

Produkt o bogatym składzie mineralnym. Zawiera składniki, które są niezbędne podczas prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Skład suplementu stanowią: magnez, wapń, zhydrolizowany rybi kolagen, witamine D3, oraz kwas hialuronowy. Wzbogacony również o ziołowe ekstrakty – żywicę z Boswellia seratta, korzeń Czarciego pazura i korę Białej wierzby.

Jakie znaczenia mają poszczególne składniki zawarte w preparacie dla naszego organizmu ?

Magnez

Magnez to pierwiastek znajdujący się w każdej pojedynczej komórce a jego stężenie jest 10-15 razy wyższe niż w surowicy krwi. Uczestniczy on w ok. 330 reakcjach metabolicznych i ok. 25000 biochemicznych. Istnieje wiele chorób cywilizacyjnych wpływających na poziom magnezu w organizmie człowieka np. nadciśnienie, cukrzyca, marskość wątroby, chroniczne choroby degeneracyjne. Dużo mniejszą ilość magnezu można zaobserwować również u osób starszych. Pierwiastek ten pełni bardzo ważne funkcje. Jest to katalizator większości reakcji chemicznych, odpowiedzialny za energię w naszym organizmie i jej wytwarzanie jak i rozprowadzanie. Bierze udział w syntezie białek, w przesyłaniu sygnałów nerwowych. Przyczynia się a nawet stanowi o rozluźnianiu naszych mięśni.

Niedobory magnezu w organizmie człowieka dają następujące objawy:

- łatwe i szybkie zmęczenie

- skurcze mięśni

- nerwowość, nadpobudliwość

- bezsenność oraz poranne zmęczenie

- podwyższona podatność na stres, stany depresyjne

- drganie powieki

-wypadanie włosów, rozdwajanie paznokci

Wapń

To pierwiastek konieczny wręcz dla zachowania prawidłowej budowy zębów i kości. Neutralizuje wewnętrzne środowisko organizmu oraz przekształca impulsy nerwowe. W połączeniu z magnezem działają przeciw skurczom i metabolizują kwas mlekowy. Wapń znajduje się w kościach i tkankach. W kościach jest aż 99% tego makroelementu, a w tkankach zaledwie 1%. Mimo to, wapń odpowiada za wiele kluczowych funkcji w naszym organizmie. Przede wszystkim jest niezbędny do prawidłowego działania naszych komórek, bierze udział w przemianie materii oraz w procesie skurczu mięśni i krzepnięcia krwi. Po 30. roku życia aż do 50. roku życia nasza tkanka kostna jest w stanie równowagi. Później rozpoczyna się stopniowe ubywanie masy kostnej. U kobiet ten okres zaczyna się w momencie menopauzy. Prowadzi on bardzo często do demineralizacji kości i szkliwa. Warto pamiętać, że im więcej wapnia mamy w kościach, tym są one mocniejsze i trudniej się łamią. Nasze organizm jest tak skonstruowany, że starają się utrzymać poziom wapnia w określonej normie. Jeśli dostarczamy mu zbyt mało wapnia wraz z pożywieniem, to organizm uwalnia go z kości. W ten sposób dochodzi do odwapnienia kości, które stają się coraz słabsze i bardziej podatne na urazy. Zaczyna rozwijać się dolegliwości związane ze zbyt niskim poziomem wapnia.

Objawy niedoboru wapnia:

Niewielki niedobór wapnia początkowo objawia się skurczami mięśni, bólami w stawach, mrowieniem i drętwieniem kończyn oraz zwolnieniem tętna. Późniejsze objawy to szybko powstające ubytki w uzębieniu, zaburzenia snu, czasem nawet krwotoki, np. z nosa. Gdy niedostatek wapnia jest poważny, może wystąpić utykanie i trudności w chodzeniu, stany lękowe,częste złamania kości u dzieci zaburzenia wzrostu i utrata zębów.

Zmniejszony poziom wapnia w surowicy krwi (hipokalcemia) pojawia się w zaburzeniach syntezy parathormonu– hormonu przytarczyc, w niedoborze witaminy D i magnezu, przy upośledzeniu wchłaniania wapnia z przewodu pokarmowego, przy nadmiernym odkładaniu się pierwiastka w tkankach, zbyt dużym wydalaniu wapnia z moczem.

Kolagen

Zhydrolizowany rybi kolagen to skleroproteina, inaczej mówiąc pozakomórkowe białko, które nie rozpuszcza się w wodzie i jest ono budulcem dla tkani łącznej. Stanowi 25% - 30% wszystkich białek w naszym organizmie pod postacią kolagenowych włókien. Jest składnikiem masy pozakomórkowej. Elastyczność i jędrność skóry zależą od kolagenu a także stopień nawilżenia jej. Niedobór kolagenu wiąże się z procesem starzenia się za czym Ida powstające zmarszczki. Kolagen to ważny składnik również dla osób uprawiających sport oraz aktynie żyjących. Białka kolagenu najczęściej stosuje się w przypadku zapobiegania problemom z układem lokomotorycznym. Łącząc go z magnezem i z grupą witamin B, zhydrolizowany kolagen stosowany jest w leczeniu i łagodzeniu chorób kości i stawów.

Witamina D

Witamina D3 zwana jest inaczej Słoneczną Witaminą

Należałoby zacząć od tego, że witamina D3 to nie witamina lecz hormon, który jest nam niezbędny do życia. Nie jest prawdą, że owa witamina czy hormon potrzebny jest tylko dzieciom idąc za wskazówkami lekarzy, czy dorosłym osobom... Faktycznie jest potrzebna dzieciom, ze względu na zapobieganie przed krzywicą, a ludziom starszym ze względu na unikniecie osteoporozy. Witamina ta aktywuje aż trzy tysiące genów.Zbyt bagatelne byłoby ujęcie wagi tej witaminy dla naszego organizmu, w jednym prostym zdaniu: Ta witamina działa na wszystko. Aby uniknąć owego zbagatelizowania należy zapoznać się ściślej z jej działaniem, oraz potrzebą jej suplementacji:

-Sprawuje kontrolę nad komórkami, organami, oraz systemami w organizmie człowieka.

-Receptory Wit D3 znajdują się praktycznie wszędzie, tj. w trzustce, mózgu wątrobie, na skórze                          

-Ma pośredni wpływ na metabolizm fosforu i wapnia

-Wzmacnia system odpornościowy organizmu

-Przyczynia się do poprawy funkcji insuliny

-Przy prawidłowym jej poziomie zminimalizowane jest powstawanie zakrzepów

-Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni

-Przyczynia się do wzmocnienia i zachowania w dobrym stanie kości oraz zębów

Obecne badania laboratoryjne ukazują dość drastyczną prawdę o ogromnych niedoborach witaminy D3 u ludzi.

Należy mieć to na uwadze aby uniknąć podobnych problemów zdrowotnych. Nowe badanie przeprowadzone przez University of Copenhagen pokazuje również, że niski poziom witaminy D we krwi zwiększa śmiertelność. Zakres niedoboru tej witaminy jest bardzo rozległy stąd niniejszy podział na cztery grupy:

a)    Mięśniowy zakres; drgawki, skurcze, drżenia, słabość mięśni

b)    Szkieletowy zakres; osteoporoza, oraz krzywica

c)    Zakres nerwowy; apatia, obniżony nastrój, zaburzenia snu, bóle głowy, zaburzenia koncentracji, wewnętrzny niepokój, zmiany zachowania, uczucie ciągłego zmęczenia

d)    Zakres krążeniowy; uczucie zimna, zaburzenia krążenia krwi, oraz jego ciśnienia,

Wielu ludzi uskarża się na tzw. „drganie” powieki… otóż od dawna wiemy, że tłumaczy to się brakiem magnezu, jednak nie do końca ten problem znika poprzez samo przyjmowanie magnezu. Witamina D3 rozwiązuje go całkowicie, tak jak nieprzyjemne skurcze w stopach szczególnie nocą. Niski poziom Wit D pogarsza zdolności umysłowe, obniża funkcjonowanie psychiczno emocjonalne. Oczywiście przy tego typu osłabieniach można mówić z racji wielu przyczyn ale warto nie zapomnieć, że niski poziom Wit D3 również ma swój udział w takich stanach.

Kwas hialuronowy

Nazwany idealnym „smarem”. Jego koncentracja w płynie maziowym w tkance łącznej ma duży wpływ na poprawne funkcjonowanie stawów. Ma zdolność wiązania dużej ilości wody, tworząc tym samym dla tkanek wilgotne środowisko, niezbędne do regeneracji komórek. Taki proces ma wpływ na łatwiejsze gojenie uszkodzonych komórek.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstsza choroba jeśli chodzi o stawy szczególnie u osób starszych. Na rozwój tej przypadłości wpływa mnóstwo czynników. Poza wodzoną predyspozycją, ważną i dużą rolę odgrywają również urazy , które miały miejsce, a także błędy żywieniowe. Mowa tutaj o osobach nie tylko cierpiących z powodu osteoporozy, ale również o ludziach nawet o niewielkiej aktywności fizycznej., ponieważ oni również mogą wcześniej czy później mieć takie problemy. Wynika to z zaburzenia procesu naturalnie przebudowywanej struktury tkanki kostnej. Wówczas brakuje im odpowiedniej masy tkanki chrzęstnej, co utrzymywane jest przy rozsądnej aktywności fizycznej. Osoby otyłe to kolejna grupa ludzi zagrożonych tą chorobą. W tym przypadku chrząstka będzie przeciążona ze względu na nieodpowiednią wagę.

Zioła zawarte w Onyx Plus Flexi

Boswellia Serrata

Roślina ta jest stosowana w temacie profilaktyki i leczeniu chorób stawów. Ma korzystny wpływ na stany zapalne i obrzęki stawów. Działa powstrzymująco na rozwój niektórych rodzajów guzów. Biorąc pod uwagę jej silne działanie przeciwzapalne roślina ta wykorzystywana jest również w leczeniu chorób zapalnych jelit takich jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego czy choroba Leśniewskiego – Crohna. Znacznie obniża poziom cholesterolu we krwi. Potwierdzono także wpływ żywicy cedrowej na astmę. Posiada pozytywny wpływ na procesy poznawcze szczególnie procesy związane z pamięcią. Stosuje się ją w tradycyjnych fitoterapiach przy zaburzeniach pamięci. Najnowsze teorie naukowe dowodzą jej skuteczności w działaniu przeciwudarowym. Spowalnia procesy starzenia poprzez zawarty w niej kwas boswelliowy przyczyniając się do poprawy wyglądu skóry.

Czarci pazur

Roślina ta posiada korzenie podwójnego gatunku. Szczególnie w nich zawarta jest większą ilość substancji czynnych. Mają one skuteczny wpływ na zwyrodnienia i uszkodzenia stawów czy kręgosłupa. Dzięki ekstraktowi z czarciego pazura możemy cieszyć się szybkim gojeniem ran a także złagodzeniem bólu oraz stanów zapalnych. Zalecany jest również dla osób uprawiających sport w celu zminimalizowania ewentualnego bólu spowodowanego napięty ścięgnem czy bólem stawów. Bardzo dobrze sprawdza się w reumatyzmie i artretyzmie, łagodząc objawy chorób. Uśmierza bóle mięśniowe i kostne. Ponadto wpływa na pobudzenie wydzielania soków trawiennych, wspomagając procesy trawienne oraz stymulując apetyt. Wykazuje także właściwości żółciopędne. Substancje zawarte w diabelskim pazurze wykazują właściwości antyoksydacyjne, które chronią organizm przed szkodliwymi skutkami stresu oksydacyjnego. Poza tym, przypisuje się mu własności oczyszczające i usuwające toksyny z organizmu.

Kora Białej wierzby

Kora ta analogicznie do aspiryny ma to samo działanie. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Posiada właściwości przeciw rozmnażaniu się niektórych drobnoustrojów. Stosuje się go w leczeniu dny moczanowej, chorobach reumatycznych czy niektórych schorzeniach skórnych. Kora wierzby łagodzi trądzik, bóle pleców, uśmierza ból głowy, łagodzi bóle reumatyczne, chroni przed zawałem ponieważ zawarte w niej salicylaty mają zbawienny wpływ na serce.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl