Opcje przeglądania
Producenci

Suplementy liposomalne

Ponieważ nasza dieta jest znacznie uboższa w składniki odżywcze niż jeszcze kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat temu, powinniśmy zadbać o odpowiednie uzupełnienie witamin i minerałów poprzez właściwą suplementację. Bardzo pomocne w tym zakresie będą suplementy liposomalne cechujące się znacznie większą biodostępnością niż witaminy w tabletkach, kapsułkach bądź proszku.

Czym charakteryzują się suplementy liposomalne?

Technologia liposomalna polega na zamykaniu cennych składników wraz z roztworem wodnym lub wodą w mikroskopijnych pęcherzykach składających się z fosfolipidów. Ich ścianki mają budowę zbliżoną do błony komórkowej, co pozwala na łatwiejsze łączenie z komórkami. Fosfolipidy nie przepuszczają soków trawiennych więc liposomy nie tracą nic na wartości i wchłaniają się na poziomie jelita oraz przenikają przez ściany naczyń krwionośnych. Są zatem skuteczniejsze od tradycyjnych form suplementów, a dodatkowo ponieważ nie powodują podrażnień lub nadkwasoty czy innych ubocznych objawów można bez obaw znacznie zwiększyć ich dawkę.

Dlaczego warto sięgnąć po suplementy liposomalne?

Suplementy liposomalne wyróżniają się najwyższą stopniem przyswajalności. Dzięki pęcherzykowatej strukturze, która sprawia, że substancje czynne wchłaniane są bezpośrednio w jelitach, możliwa jest ich kondensacja i przyjmowanie mniejszych ilości, jeśli suplementy liposomalne  przyjmowane są profilaktycznie. Mniejsza dawka witamin i minerałów w suplementach liposomalnych przyswajalna jest efektywniej niż zwiększona ilość jednostek w wielu innych preparatach. Suplementy liposomalne zalecane są przez lekarzy osobom, które zmagają się z chorobami wywołanymi przez niedobory poszczególnych witamin czy minerałów, ponieważ stosowanie ich w większej ilości nie podrażnia żołądka i wątroby. Najczęściej dotyczy to witamin z grupy B, na których niedobory cierpimy najczęściej oraz żelaza, z którego przyswajaniem nasz organizm często sobie nie radzi.

Po suplementy liposomalne często sięgają więc osoby z anemią, którzy oprócz żelaza suplementują także liposomalną witaminę C, dodatkowo ułatwiają przyswajanie niehemowego żelaza. Wegetarianie i weganie powinni z kolei uzupełniać liposomalną witaminę B12, która naturalnie występuje przede wszystkim w mięsie. W naszej ofercie dostępne są także liposomalne suplementy z witaminę D3 i K7, przeciwzapalną kurkuminą czy silnie antyoksydacyjny glutation.

Suplementy liposomalne dla osób z wrzodami żołądka i zespołem jelita wrażliwego

Wysoka efektywność suplementów liposomalnych idzie w parze z wyjątkowo bezpiecznym działaniem. W przeciwieństwie do innych preparatów witaminowych, liposomalne suplementy wchłaniane są w jelitach, a nie w żołądku. Ponadto do ich produkcji nie są wykorzystywane dodatkowe substancje, takie jak konserwanty, słodziki czy alkohole. Dzięki temu ich stosowanie nie wywołuje skutków ubocznych w postaci podrażniania żołądka – suplementy liposomalne mogą zatem stosować osoby z wrzodami żołądka i dwunastnicy, z zespołem jelita wrażliwego (IBS) czy z chorobami nowotworowymi.

Suplementy liposomalne to skuteczne i bezpieczne preparaty, zalecane osobom z dużymi niedoborami i chorobami układu trawiennego. Polecamy produkty marki Liposol – marki specjalizującej się w technologii liposomalnej, które wyróżnia wysoka wchłanialność i czysty skład.

Suplementy liposomalne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl