Producenci

Układ nerwowy pełni istotną funkcję w naszym organizmie i odpowiada za całościowe jego funkcjonowanie. Od jego sprawności zależy nasze samopoczucie oraz to czy właściwie odbieramy bodźce dochodzące z otoczenia.

Jeżeli nie funkcjonuje poprawnie w naszym ciele może dochodzić do różnorakich niepokojących objawów jak zawroty głowy, napięcia mięśniowe i związanie z nimi drgawki oraz drżenia czy paraliże, problemy z koordynacją ruchową, omdlenia czy nawet utraty przytomności. Powiązane z nim są nasze wszystkie narządy zmysłów tzn. wzrok, słuch, węch, smak i dotyk dlatego też warto zadbać o jego prawidłowe funkcjonowanie i utrzymywać w jak najlepszej kondycji, co jest możliwe dzięki dostarczeniu mu odpowiednich składników odżywczych, takich jak suplementy diety na układ nerwowy oraz pamięć, a także naturalne witaminy, w których skład wchodzi witamina D3 oraz C liposomalna, która jest znacznie lepiej wchłaniana przez organizm.

Witaminy w suplementach na układ nerwowy

Procesy, jakie zachodzą w układzie nerwowym, są niezwykle złożone, dlatego do prawidłowego jego funkcjonowania niezbędne są różnorodne witaminy. Niedobór którejkolwiek z nich przekłada się na gorsze funkcjonowanie układu nerwowego – słabszą pamięć i koncentrację, chroniczne zmęczenie, bezsenność czy depresja, a także inne schorzenia układu nerwowego. Suplementy na układ nerwowy zawierają więc witaminę A, C, D, E oraz witaminy z grupy B, między innymi tiaminę, niacynę, kwas foliowy i witaminę B12, którą suplementować muszą przede wszystkim weganie i wegetarianie.

Minerały w suplementach na układ nerwowy

W suplementach na układ nerwowy nie może zabraknąć magnezu, cynku i żelaza. Dzięki magnezowi stajemy się odporniejsi na stres, ponadto prawidłowo działają nasze mięśnie. W naszej ofercie znajdziesz magnez w różnych postaciach – jednym z najczęściej polecanych jest L-treonian magnezu Cynk, który jest także niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego, odgrywa kluczową rolę w pracy układu nerwowego. Coraz więcej badań wskazuje na związek niedoborów cynku z rozwijaniem się choroby Alzheimera. Żelazo, które suplementować powinny przede wszystkim kobiety, usprawnia pracę naszego mózgu, a zbyt niska podaż żelaza może przyczyniać się do złego samopoczucia.

Inne suplementy na układ nerwowy

Aminokwasy takie jak tryptofan czy fenyloalanina również mają pozytywny wpływ na układ nerwowy. Niektóre aminokwasy pełnią funkcję przekaźnika między neuronami, inne biorą udział w syntezie serotoniny. Aby układ nerwowy mógł prawidłowo funkcjonować, potrzebuje także kwasu DHA, jednego z najcenniejszych kwasów omega-3. Innym wartościowym suplementem na układ nerwowy jest inozytol – substancja witaminopodobna, często nazywana witaminą B8, bierze udział w syntezie neuroprzekaźników, wspomagając działanie centralnego układu nerwowego. Osoby, które mają na co dzień problemy z opanowaniem stresu, powinny sięgnąć po ashwagandhę, z kolei cierpiący na trudności w zasypianiu lub częste wybudzanie się w nocy po melatoninę.

Pamiętajmy, że zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i sen są niezbędne, by nasz układ nerwowy funkcjonował bez zarzutów. Zdrowy tryb życia w połączeniu z właściwą suplementacją na układ nerwowy przyniesie najlepsze efekty, które odczujemy poprzez lepsza odporność na stres, wydajniejszą pracę umysłową oraz lepsze samopoczucie.

Układ nerwowy

Omega-3 Total smak cytrynowy NORSAN Omega-3 Total smak cytrynowy NORSAN
Producent: Norsan
Cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
Omega-3 VEGAN NORSAN Omega-3 VEGAN NORSAN
Producent: Norsan
Cena: 129,00 zł
szt.
zobacz więcej
CDP Choline (Citicoline) 250 mg CDP Choline (Citicoline) 250 mg
Producent: Aliness
Cena: 89,90 zł
szt.
zobacz więcej
Omega-3 kapsułki NORSAN Omega-3 kapsułki NORSAN
Producent: Norsan
Cena: 129,00 zł
szt.
zobacz więcej
Omega-3 Total smak naturalny NORSAN Omega-3 Total smak naturalny NORSAN
Producent: Norsan
Cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
Power Greens Power Greens
Cena: 169,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Omega-3 VEGAN Kapsułki NORSAN Omega-3 VEGAN Kapsułki NORSAN
Producent: Norsan
Cena: 129,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fish Omega 3 180/120 mg Aliness Fish Omega 3 180/120 mg Aliness
Producent: Aliness
Cena: 29,90 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl